Windows 10 tarihi rekorunu kırdı!

Windows 10; Microsoft yazılımı olan Windows işletim sisteminin son sürümü Windows 10 hakkında çarpıcı açıklamalar ortaya çıktı…

Dün düzenlenen Microsoft konferansında modern işletim sistemi olarak kabul gören Windows 10 ile ilgili en övünülen detaylar ortaya çıktı. Amerikalı yazılım devi Microsoft, yeni nesil işletim sisteminin an olarak 270 milyonu aşkın kullanıcı tarafından tercih edildiğini açıkladı. Öyle ki bu rakam Ocak ayında 200 milyon dolar civarındaydı.

windows-10

Microsoft üst düzey yöneticisi olan Terry Myerson konuşmasında, yeni nesil işletim sistemi hakkındaki diğer ilginç bilgileri  paylaştı. Terry Myerson’nın söylediğine göre, 270 milyon kullanıcının şimdiden Windows 10 işletim sistemi sunulmaya başladığı andan itibaren 75 milyar saatini PC başında geçirdiğini iddia etti.

Verilere göre Microsoft, Windows 10’un dünya tarihinde kullanıcılar tarafından en kısa sürede kabullenilen OS olduğunu da vurguladı. Buna inanmakta zorlanabilirsiniz zira Windows 7 ve Windows 8.1, çok daha fazla sayıda kullanıcı tarafından benimsenmişti.

xboxonewindows10

Şimdi konsol kullanıcıları için müjdeli bir haber verelim . Windows işletim sistemi, yakında satışa sunulacak pek çok Xbox One oyununa da ev sahipliği yapacak. Her ne kadar,şimdilik  oyunların tam sürümleri, güncel işletim sistemleri için uyarlanmamış olsa da, giriş ve demo bölümleri, PC kullanıcıları ile buluşturulacak.

xbox-one-stream-windows-10

Xbox departmanı patronu da, bu dedikoduları destekleyerek yeni Windows işletim Sistemi ve Xbox One arasındaki işbirliğini doğruladı. Şunu da söylemeliyiz ki Phil Spencer, Microsoft Xbox One’ın, sadece Windows’a uyumlu olarak piyasalarda yerini almayacağını vurgulamaktan çekinmedi ve konsol dünyasının, Xbox çevresinde gelişeceğini iddia etti.

Windows 10 yenilikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here