Ana Sayfa İpucu Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Adım adıma Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme işlemi nasıl yapılır?

-

Windows işletim sisteminin yeni yüzü olan Windows 10 işletim sistemi, hem kolay arayüzü hem de eski nesillere göre gelişmiş yapısıyla kullanıcıların beklentilerini karşılamayı başardı. Düzenli aralıklarla güncellemeleri devam eden Windows 10’un sunduğu ayrıcalıklar tartışılmaz ama güncel sürüme yeni geçiş yapan kullanıcıların yaşadıkları zorluklarda yok değil. Eski sürümlerden yeni sürüme geçen kullanıcıların yaşadıkları zorluklardan birisi de Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme işleminin nasıl yapılacağı.

Bağlı olduğunuz ağ için kullandığınız şifrenin ne olduğu öğrenmek konusunda kesin olarak değişiklikler yok. Yani yine eski sürümlerde yapılan benzeri işlemlerin yapıldığını görüyoruz. Fakat bazı arayüz değişiklikleri, menü değişiklikleri, yenilenen sekmeler gibi değişiklikler birkaç noktada karışıklığa neden olabiliyor. Dilerseniz hemen Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme işleminin nasıl yapılacağından söz edelim.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme Adımları

Unuttuğunuz WİFİ şifresini bahsedeceğimiz sistemle öğrenmek için mutlaka ağa bağlı olmanız gerekiyor. Bunu hatırlatarak yapacağınız adımların neler olacağına geçelim.

  • Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme işlemi için öncelikle başlangıç menüsüne girin.
  • Başlangıç menüsüne girmek için direk sol alt kısımda yer alan Windows simgesini kullanabilirsiniz.
  • Sonrasında ise “Ayarlar” sekmesine tıklamanız gerekecek.

 Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

  • Buradan ise “Ağ ve internet” bölümüne tıklayın.
  • Durum” sekmesi ve ardından da “Ağ ve paylaşım Merkezi” bölümlerine giriş yapın.
  • Ağ ve Paylaşım Merkezi’nde “Bağlantılar” bölümünü göreceksiniz.

 Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

  • Bağlantılar bölümünde WİFİ ağınızın adını seçmeniz gerekiyor. Zaten bağlı olduğunuz ağı burada, belirlediğiniz ağ ismi ile göreceksiniz.
  • Şimdi ise Wi-Fi durumunda “Kablosuz özellikleri “kısmını seçmeniz gerekiyor.
  • Kablosuz ağ özelliklerinde ise “Güvenlik” sekmesini girin.
  • Karakterleri göster” onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Bu kutuyu işaretlememeniz durumunda şifreniz sadece nokta karakterle olarak gösterilecek, gizlenecektir.

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme işlemi için yapacaklarınız bunlar ile sınırlı. WIFI şifrenizi öğrenmenizin ardından, şifre karakterlerini yeniden gizleyebileceğinizi ekleyelim. Hatta bunun önerilen yöntem olduğunu da eklemek gerekiyor.

Şifre öğrenme konusunda herhangi bir sorunu ya da aklınıza takılan bir bölüm olursa, yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerde de herhangi bir hata alırsanız bizimle iletişime geçin.

25,617BeğenenlerBeğen
56,968TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here