Ana Sayfa İpucu Windows 10 WiFi Sorunu

Windows 10 WiFi Sorunu

Windows 10 WiFi Sorunu çözmek için uygulanacak olan işlemler neler?

-

İşletim sistemi güncellemeleri için hızlanan Microsoft, şu an en güncel sürüm olan Windows 10 üzerinde ciddi bir çalışma yapıyor. Yazılım devinin sürekli yeni bir güncelleme sunduğunu ve yeni işletim sistemini bir hayli geliştirdiğini söyleyebiliriz. Her ne kadar her yeni güncelleme yeni bir özelliği kullanıma alıyor ve kullanıcıların biraz daha işini kolaylaştırıyor olsa da güncellemeler sonrasında bozulan sistemler de yok değil.

En büyük sorun ise Windows 10 WiFi Sorunu. Son bir iki güncelleme sonrasında daha az yaşanıyor olsa da 1 aydır Windows 10 kullanıcılarının WİFİ bağlantılarında sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Peki, bu sorunu yaşayan ve internete bağlanamayan kullanıcılar neler yapmalı?

Windows 10 WiFi Sorunu ve Çözümü

Şimdi soruna göre kademe kademe ilerlemek gerekiyor. Ön sorundan sonra çözüm önerilerimizden söz edeceğiz.

Bağlantı Gözüküyor Ancak İnternete Girilmiyor

En sık yaşanan sorunlardan birisi bu. Alt kısımda yer alan bağlantı sekmesine baktığınız zaman internet bağlantınızın olduğunu görüyorsunuz. Fakat buna karşın internete girmek istediğiniz zaman bağlantı sorunları yaşıyorsunuz ve siteleri görüntüleri görüntüleyemiyorsunuz. Bu sorun TCP/IP yığın sorunlarından kaynaklı olabiliyor. Sorunu çözmek için iki farklı yol var.

Windows 10 WiFi Sorunu

 • İlk olarak yapmanız gerek Windows sorun gidericiyi denemek.
 • Ayarlar kısmına girin ve buradan “Güncelleştirme ve güvenlik” sekmesine tıklayın.
 • Ardından Sorun giderme kısmına girim ve buradan da internet bağlantılarına gelip “Ağ sorun gidericisi” kısmını çalıştırın.

Sorunun çözülmesi gerekiyor ancak bu işlemlerde sorunu çözmek için yeterli olmayabilir. Bu durumda manuel olarak bir işlem yapmak gerekebilir. Böyle bir sıkıntı yaşarsanız yapacağınız işlem komut satırına bazı kodlar girmek olacak.

Komut istemcisini açtıktan sonra;

 • netsh winsock reset
 • ipconfig /release
 • netsh int ip reset
 • ipconfig /renew
 • ipconfig /flushdns

komutlarını girin.

Ağa Bağlanmıyor Sorunu

Bağlantı sorunu yaşamanızın dışında ağa hiç bağlanama gibi bir durumla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi bir durumda yapmanız gereken işlemlerden söz edelim.

 • Aygıt yöneticisi penceresine girmeniz gerekiyor. Denetim masası üzerinden aygıt yöneticisine girin.
 • Buradan “Ağ bağdaştırıcısını” seçeneğini bulup ardından “kaldır” sekmesine tıklayın. Sürücü kaldırma talebini onaylayın.
 • Windows’un sürücüyü yeniden başlatması için sisteminizi yeniden başlatın.

Bağlantı Durumu Kapalı Sorunu

Tüm bu çözümler sorunu çözmüyorsa ve bağlantı sıkıntısı yaşamaya devam ediyorsanız bir sonraki aşamaya geçelim.

 • Başlat menüsü gelip sağ tıklayın ve “Komut İstemi” sekmesini yönetici olarak çalıştırın.

Windows 10 WiFi Sorunu

 • Komut istemi açılacaktır buraya reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f ifadesini yazıp onaylayın.
 • Birkaç küçük işlemden sonra netcfg -v -u dni_dne ifadesini de girin ve onaylayın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatmanızın ardından sorun çözülecektir. Windows 10 WiFi Sorunu için bu çözümler işinize yaramadıysa yorum bölümünden de bizlere ulaşıp sorularınızı yöneltebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iphone 12 – Parmak İzi Sensörü Daha Güvenli!

Önümüzdeki haftalarda, Cupertino şirketi, ekrana entegre Touch ID'li bir iPhone'un geliştirilmesini tartışmak üzere Tayvanlı firma GIS ile bir toplantı yapmayı planlıyor. Ve...

Oppo Da Yeni Yonga Sistemini Benimsedi!

Geçtiğimiz gün, Qualcomm Amerika Birleşik Devletleri'nde iki yeni nesil yonga sistemi olan Snapdragon 865 ve Snapdragon 765G'yi piyasaya sürdü. Çinli akıllı telefon...

Meizu 17, Meizu’nun İlk Snapdragon 865 Yonga Sistemli Telefonu Olacak!

Yeni Qualcomm amiral gemisi yonga sisteminin resmi açılışından sonra her telefon üreticisi yeni yonga sistemini baz alan cihazlar üretmeye çalışıyor gibi. Xiaomi...

Vivo X30 Kamera Özellikleri

Yaklaşan Vivo X30, Çinli şirket tarafından birkaç kez değiştirilmişti. Akıllı telefonun ana satış noktalarından duyrulduğu üzere, cihazın üst seviye kamera donanımının yanı...

Samsung Galaxy A91 Tasarım Detayları Sızdırıldı!

Birkaç gün önce, Samsung’un Vietnam bölümünün Youtube kanalı, yeni Galaxy A serisinin 12 Aralık’ta açıklanacağını doğruladı. Bununla birlikte, videoda herhangi bir isim...