Microsoft geçtiğimiz ay içerisinde kapsamlı Windows 10 güncellemesi sunduktan hamen sonra bir yeni güncelleme yayınlamak için hazırlandığı haberleri geldi.

Kısa süre önce Insider‘lar erken Redstone 2 yapı deneyimi yaşamış ve bazı geri bildirimler gönderilmişti. Microsoft bu seferde gelecek yapılar için çok daha geliştirilmiş görev çubuğu ve ekran üzerinden gelen ışık tonunu ve rengini değiştirmek adına bazı özelleştirilebilir bir kaç yeniliği kısa süre sonra kullanıcılara sunmak istiyor.

Profil Resmi Geliyor!

Windows Central üzerinde yayınlanan bir rapor üzerinde Microsoft’un çok önceden beridir People uygulaması için bazı çalışmalar yaparak görev çubuğu üzerinden kontrol sağlanması için bazı entegreler ile uğraştığı belirtildi. Ayrıca şirket System Tray‘in hemen yanında yer alan görev çubuğu üzerinde kullanıcıların son görüşmelerinde aktif kişileri göstermeyi hedefliyor. Hemde profil fotoğrafları Skype, GroupMe,ve office gibi hizmetler ile uyumlu çalışabilir halde.

Saydığımız özelliklerin gelecek olması şimdiden bazı kullanıcıları heyecanlandırsa bile Redstone 2 ile beraber kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

Ayrıca bugün akıllarda bir soru takıldı. Son dönemlerde sosyal medya platformlarının hızlı güncelleme vermesi ve bu güncellemenin ardından Google’ın alışık olduğumuz arama motoru görüntüsünün değişecek olmasıyla beraber, şimdide Windows 10 güncellemeleri sıklıkla gelmeye başlaması acaba aralarında bir yarış mı var da haberimiz yok dedirtiyor. Böyle bir şey varsa eğer elbette yakında kokusu çıkar elbette. Merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here