Qualcomm
Windows 10 ile Qualcomm işbirliği

Windows 10 işletim sistemini bünyesinde bulunduran akıllı telefonlar yeni bir özellikle buluşarak daha farklı bir özellik ile kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor. Qualcomm işlemcilerinin parmak izi sensörünü destekleyici niteliğe kavuşması nedeniyle Windows 10 mobil cihazlarda bu özelliği görebileceğiz.

Parmak İzi Sensörünü Qualcomm Destekliyor

Qualcomm
Qualcomm parmak İzini destekleyecek işlemci üretti

Geçen günlerde Barcelona’da düzenlenen 2015 Dünya Mobil Kongresi kapsamında Amerikan işlemci üreticisinden yeni bir haber gelmişti. İşlemciye yeni bir güvenlik teknolojisi ekleyeceğini duyuran ve bu yeni teknoloji sayesinde bir çok işlemcinin parmak izi sensörlerini destekleyecek duruma gelebileceğini belirtmişti. Akıllı telefonların farklı niteliğe bürünmesine sebep olacak bu işlemcilerden Windows 10 işletim sistemiyle çalışan mobil cihazlar da yararlanabilecek.

Yeni mobil işletim sistemi Windows 10, Snapdragon işlemcilerle karşılaştırıldığı vakit; parmak izi sensörüne daha kısa bir süre içerisinde kavuşacak ve akıllı telefonlarında uygulama şansına erişecek gibi görünüyor.

Telefon kilidi uygulamaları etkisiz hale getirerek ön plana çıkacak olan parmak izi sensörü uygulaması, en çok tercih edilen uygulamalardan olması bekleniyor. Telefon güvenliğini daha da arttıran bu uygulama sayesinde kişisel bilgilerinize ulaşmak daha güç olacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here