Windows 10’lu Telefonlar Android Çalıştıracak mı?
Windows 10’lu Telefonlar Android Çalıştıracak mı?

Bilgisayarlara gelecek Windows 10, şimdiden pek çok kullanıcıyı heyecanlandırmış durumda. Ancak meselenin atlanan bir tarafı da Windows 10’un çıkmasıyla birlikte aynı sistemin Microsoft (yani eski Nokia) akıllı telefonlarına da uygulanacağı.

Şimdiden Windows 10 çalıştıracak olan telefonlarla ve içlerindeki yazılımlarla ilgili olarak pek çok farklı şey söylenmekte ve dedikodular kulaktan kulağa yayılmakta. Bunlardan en çok rağbet göreni ise Windows 10’lu telefonların aynı zamanda Android uygulamalarını da çalıştıracağı oldu.

Bunun gerçek olması, kuşkusuz Microsoft marka telefonların satışlarını da artıracak ve piyasaya canlılık getirecek bir hamle olacaktır. Ancak uygulama kısmında ciddi sorunların yaşanabileceği daha şimdiden gündeme gelmeye başladı bile. Android ve Windows marketleri içerisinde bulunan programların arayüzleri, kodlamaları ve benzer ayrıntıların oldukça farklı şekilde kurgulanması, bu durumu oldukça zorlu kılıyor. Aynı zamanda bu hamle, Windows için yapılacak ve markete sunulacak olan ürünler halihazırda oldukça kısıtlıyken, programcıların bundan daha da uzaklaşması anlamına gelebilmekte.

Android İOS’u Geride Bıraktı

Windows 10’un akıllı telefon versiyonu hakkındaki haberler elimize ulaştıkça sitemiz üzerinden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here