Ana SayfaTeknoloji HaberleriWindows 7 İçin Destek Kesiliyor

Windows 7 İçin Destek Kesiliyor

-

Geçtiğimiz aylarda Windows XP desteğini sonlandırarak bankaları ve kullanıcıları büyük bir kaygı içerisine sokan Microsoft şimdide Windows 7 ve daha birçok servisin temel desteğini kesme hazırlığında.

Windows XP işletim sistemine 11 yıl boyunca destek vererek büyük bir övgü gören ancak aniden kullanıcıları yarı yolda bırakan Microsoft Çin hükümetini dahi ayaklandırmıştı, kullanıcıların Windows 7 veya daha yüksek bir sürüme geçmesini isteyen Microsoft bugün resmi sitesinden yaptığı açıklamada Windows 7 desteğini 2015 yılında keseceğini açıkladı.

Kullanıcılar tepki gösterdi.

2015 yılında destek tamamen kesilmese de Windows 8 işletim sistemine gelen herhangi bir özellik Windows 7 üzerinde desteklenmeyecek, 2015 yılının Ocak ayında kesilecek olan destek kullanıcıları kızdırdı, kullanıcılar yeni Windows 7 sürümleri satın aldıklarını ve bu sürümün hemen bitmesine tepki gösterdi, Microsoft’u suçladı.

13 ocak 2015 tarihinden itibaren Windows 7’nin temel desteği bitmiş olacak dilerseniz buraya tıklayarak resmi açıklamaları okuyabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here