Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Windows Defender Değişikliğe Gidiyor

Windows Defender Değişikliğe Gidiyor

Windows Defender güvenlik yazılımı için yeni bir isim konuşulmaya başlandı. Bu kez Windows Defender hangi isimle anılacak?

-

Casus yazılımlara karşı aldığı önlemlerle bir hayli konuşulan Windows, son olarak Windows 10 işletim sisteminde çok daha geliştirilmiş güvenlik önlemlerine yer vermişti. Microsoft bu konuda bazı önemli kararlar almış ve Windows Defender için kapsamlı güncellemeler yayınlamıştı.

Şimdi ise Microsoft’un bambaşka bir planı daha olduğu ortaya çıktı. Fakat bu kez Windows Defender için yolun sonunun geldiğini söylemek mümkün olabilir. Öyle ki yapılan açıklamalara göre klasik Windows Defender yerini başka bir isme ve biraz daha farklı bir kullanıma bırakıyor.

Windows Defender için İsim Değişikliği

Elde edilen bilgilere göre bundan sonraki süreçte bir isim değişikliği olacak. Microsoft tarafından alınan karara göre isim konusunda Microsoft adının kullanıldığını göreceğiz. Bundan sonraki süreçte güvenlik yazılımının adının Microsoft Defender olduğunu göreceğiz.

Yazılımın adının değişmesiyle beraber bazı sistemleri için de değişikliklerin sunulduğunu görmek mümkün olacak. Bundan sonraki süreçte casus yazılımları engelleme konusunda tam anlamıyla bir virüs programı kapsamında davranılacak.

Windows Defender

Bir yandan virüs programlarını aratmayacak kadar iddialı bir güvenlik sisteminin sunulduğunu göreceğiz diğer yandan ise çapraz platform desteğinin sunulduğunu göreceğiz. Çapraz platform desteği sayesinde de sadece Windows 10 değil, diğer işletim sistemleri ve hatta konsollarda bile geçerli olabilecek bir sistemden söz etmek mümkün olacak.

Windows 10 güncellemeleriyle beraber sunulacak olan isim değişikliği sonrasında sistemsel olarak nasıl değişikliklerin sunulacağını da zamanla göreceğiz.  Sistemsel olarak sunulacak olan değişikliklerin casus yazılımları engelleme konusunda ne kadar başarılı olacağını da yine zaman gösterecek. Kesin olan nokta ise firmanın bu konuda oldukça iddialı olması.

Microsoft’un yeni adımıyla beraber Windows Defender dönüşüme uğradığı gibi, harici bir virüs programı kullanma zorunluluğu da ortadan kalkmış olacak. Daha doğrusu bu konu ihtiyaç biraz daha düşmüş olacak demek daha yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Microsoft Teams Artık Linux da Kullanılabilecek…!

Microsoft, ilk Office 365 uygulamasını resmi olarak Linux'a Microsoft Teams'in genel önizlemesi biçiminde taşıdı.Ekipler, Google'ın Hangouts Chat,...

Xiaomi Qingping Sıcaklık ve Nem Sensörlü Bluetooth Çalar Saat Geliştirdi!

Xiaomi Youpin crowdfunding platformu yeni bir ürüne ev sahipliği yaptı. Ürün Qingping Bluetooth çalar saat ve Gadget'ın, 14 Ocak 2020'den itibaren Çin'de...

Galaxy S10e Android 10 Güncellesi Yayınlanmaya Başladı

Samsung, Android 10 güncellemelerini hızlandırmaya başladı. Marka daha önce Android 10 güncellemesi için takvim yayınlamıştı. Yayınlanan takvimde bazı sürprizler olduğunu da söylemeden...

Oppo Reno 3 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Oppo, uygun fiyatlı ve tasarımı öne çıkan akıllı telefonlar sunma konusunda başarılı markalardan biri oldu. İddialı markanın Oppo Reno ve Oppo Reno...

Galaxy S11, Galaxy Fold 2-3 Tanıtım Günü Sızdırıldı!

Galaxy S11 ve Galaxy Fold 2 18 Şubat 2020'de San Francisco'da düzenlenen bir konferansta sunulacak... Sızıntıya göre, Samsung, yeni nesil amiral gemilerine...