Windows Mağazası için bir kaç geliştirme yapılmaktayken, bir yeni haber daha geldi. Windows Mağaza masaüstü uygulamalarına destek verecek.

Windows Mağaza, şimdiye dek küçük başlı uygulamaları kullanıcılara sunmaktayken, mağaza hakkında toplantı yapılarak mağazanın zenginleştirilmesi adına önemli kararlar alındı. Son alınan kararlar ile Mağaza yeni bir hayata başlayacak.

İçerikler Artacak

Mağaza içerisinde yer alan içeriklerin genişletileceği bildirilirken, beraberinde üçüncü taraf uygulama ve oyunların Windows Mağazaya geleceği bildirildi. Windows kullanıcı artık mağazayı daha aktif bir şekilde kullanmalarını amaçlayan Microsoft bir çok yeniliğe kapı açıyor. Kullanıcıların bilgisayar üzerinden tercih etmiş olduğu çoğu uygulama ve oyun Mağazaya gelecek.

Windows Mağaza Değişiklikleri Neleri İçerecek? 

Windows Mağaza üzerinde alınan yeni karar ile beraber piyasaya yer alan ve oldukça popüler olan Evernote, Arduino IDE, doubleTwist, PhotoScape, MAGIX Movie Edit Pro, Virtual Robotics Kit, Relab, SQL Pro ve benzeri uygulamalarında Windows Mağaza içerisinde yer alacağı açıklanırken, Bir çok uygulama ve oyun ile mağaza oldukça zengin bir hale gelecek. Bu şekilde kullanıcıların daha memnun olacağı düşünülürken yenilikler kısa sürede geliyor.

Windows Mağazası adına alınan bu karar kısa süre sonra aktif olurken mağaza hakkında bir çok yeni detay daha ortaya çıktı. Ayrıca belirtelim mağaza her ne kadar zenginleşecek olsa bile, bu bakımdan masaüstü uygulamalarının tamamı mağazada yer alması söz konusu değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here