Windows Phone Market 250.00 uygulama sınırına ulaştı

Geçtiğimiz senenin aralık ayında Windows Phone Market 200.000 uygulama sınarına ulaşmıştı Avustralya’nın açıklamış olduğu bilgilere göre şuanda market içerisinde yer alan uygulama ve oyunların toplam sayısı 250.000 baremine ulaştı.

Google Play ve iOS App Store gibi dev cihazların marketleri uygulama rakamlarını açıklamasının ardından pazarda hiçte küçümsenecek bir payı olmadığını göstermek isteyen Windows Phone Market da aynı şekilde açıklamasını yaptı. Fakat şuanda her iki markanın uygulama marketlerinin de çok daha altında bir rakama sahip.

Microsoft’un düşüncesine göre ise Windows Phone Market, bu hızlı yükselişini bu sene içerisinde de devam ettirecek. Microsoft Phone marketten şuanda günlük 10 milyon indirme işlemi gerçekleştiriliyor, ayrıca her 24 saat içerisinde ortalama 500 yeni uygulama Microsoft Phone’un marketinde yer almaya başlıyor. Geliştiricilerinin sayısının da eğer 510,000 adete ulaştığı düşünülürse Windows Phone yakın gelecek içerisinde oldukça iyi bir hamle gerçekleştirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here