Windows Phonea mibo ödeme seçeneği geliyor.

Microsoft tarafından ortaya konulan Windows 10, mobil alanda da hizmet sağlayarak; yakın bir gelecekte Windows Phone kullanıcıları tarafından aktif bir biçimde tercih edilecek. Windows 10 daha tam anlamıyla kendini göstermese bile kapsayacağı içerikler bakımından da haberler gelmeye devam ediyor.

Windows Phone’a Payments Servisi

Microsoft’un hazırladığı mobil ödeme sistemi; Apple Pay ve Samsung Pay uygulamalarına göre daha kapsamlı bir boyutta yer alacak. Bu türde bir çalışma sergileyen Microsoft; bu programı hayata geçirmek için sadece NFC teknolojisini kullanmak dışında Microsoft Payments Inc. adlı bir şirket kurduğunu ve bu mobil arama platformuna dahil ederek; diğerlerinden bir adım önde olmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Mobil Ödeme Şimdilik ABD’de Kullanılacak

Kredi kartınızın bilgilerini her alışverişinizde tekrar tekrar girmek yerine, bu tür kişisel bilgilerinizi güvenlik içerisinde kayıt altında tutmayı başaran NFC teknolojisi ile kendini gösterecek olan Windows Phone mobil ödeme uygulaması; şu anda sadece Amerika’da kullanıma sunulacak ve beta sürümüyle sadece deneme aşamasında yer alacak.

Amerika; Windows Phone’un mobil uygulamasında pilot bölge görevi görerek; deneme sürümünün yer alması gözlemlenecek. İlerleyen zaman içerisinde başarılı sonuçlar elde edilirse; Avrupa ülkelerine de aktif bir biçimde kullanıma sunulacak olan Microsoft’un mobil ödeme platformu bu noktada gerekli aşamalardan geçerek kapsamlı bir role bürünecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here