Surface-RT

Windows tablet kullanıcıları bu habere üzülecek, bugün gelen bilgilere göre Windows 9 sürümü yani diğer adıyla Threshold sürümü Windows tabletlere maalesef masaüstü ekranını getirmeyecek.

Microsoft tarafından geliştirilmiş en çok tartışılan ve sürekli olarak gündemde olan konu Metro arayüzü Windows 9 sürümü yani Threshold ile beraber normal modern masaüstü sürüme geçecek, yani Threshold sürümü ile beraber Bilgisayar ve Dizüstü Bilgisayar kullanıcıları direkt olarak masaüstü arayüzüne geçecek.

Ancak ne var ki Tablet kullanıcıları için bunu diyemeyiz, bugün gelen bilgilerde Neowin tarafından açıklanan bilgilerde surface ve diğer Windows tablet kullanıcıları Metro arayüzüne mahkum kalacak, neden Metro arayüzüne mahkum kalacak derseniz, açıklanan bilgilere göre 9 inç gibi ekran boyutlarına sahip tabletlerin genel olarak ekran boyutlarının masaüstü sürümüne uygun olmadığı.

Windows 7 Pazar Payını Kaybetmeye Devam Ediyor

Yani bundan sonra Windows tablet kullanıcıları sürekli olarak Metro arayüzüne sabit olarak kalacak, hatta bundan dolayı Microsoft’un Surface Mini kod adlı tabletini üretmekten vazgeçtiği iddia ediliyor.

Bakalım Microsoft resmi olarak açıklama yapacak mı? sizce Windows tabletlerin satışı bu yüzden düşebilir mi? bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here