Ana Sayfa Oyun World of Warcraft Classic Hatasız Özellik Listesi Yayınlandı

World of Warcraft Classic Hatasız Özellik Listesi Yayınlandı

World of Warcraft Classic için yeni bir hata listesi yayınlandı. World of Warcraft Classic hata listesinde dikkat çeken detaylar neler?

-

Şu sıralar yeni bir oyun üzerinde çalışan Blizzard, MMORPG efsanesi haline gelen yapımlardan biri olan World of Warcraft için özel bir versiyon sunacak. Kısa süre önce betası için duyuruları yapılan özel versiyonun ise World of Warcraft Classic olarak gelmesi bekleniyor.

Gerek oynanışı gerekse de grafikleriyle yenilenmiş bir seri olarak karşımıza çıkan oyunun, beta sürecinde olduğunu da biliyoruz. Bir yandan geliştirilmeye devam eden yapımın, bir yandan ise belli başlı hatalarının ortaya çıkarıldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Beta sürecinin amacının da tam olarak bu olduğunu biliyoruz. Yayınlanan yeni beta sürümlerinde World of Warcraft Classic oyunu için hataların tespit edilmesi istenmiş ve oyunculardan bu yönde geri bildirimlerin alacağı vurgulanmıştı.

World of Warcraft Classic

Beklendiği gibi oldu ve beta süreci içerisinde, oyuncular yapıma yönelik birçok hatanın bulunduğu konusunda mesajlar göndermeye başladı. Özellikle World of Warcraft Classic oynanış yapısında belli başlı hataların bulunduğu yönünde birçok mesajın gönderildiğini görmüştük.

Ayrıca Bakınız: PUBG Mobile Tüyoları: Pro Oyuncu Olma Rehberi

Blizzard tarafından yapılan yeni açıklama ise durumun biraz daha farklı olduğunu gösteriyor. Firma belli bölümlerde hataların olduğunu kabul etti ancak söylendiği kadar geniş bir hata durumunun söz konusu olmadığı yönünde bilgiler verildi.

Bunun üzerine World of Warcraft Classic oyununda hata olmayan ve ana oyundan farklı tutulmayan özellikler için bir liste yayınlanmasına karar verildiği açıklandı. Blizzard yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla beraber duyurulan liste, oyunun gelişimi için oldukça önemli bir paya sahip gibi gözüküyor.

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic Hatasız Bölüm Listesi

Liste konusunda detaylara geçmeden önce, firma tarafından yapılan açıklamanın detaylarını paylaşalım. Yapılan açıklamada “Kendi aramızda daha önce konuştuğumuz üzere World of Warcraft Classic’in bazı durumlarda oyuncularda farklı duygular uyandırmasını istiyoruz.

World of Warcraft Classic

Üretmeye çalıştığımız bu oyun ortamı ise çeşitli özelliklerin doğru çalışmadığına dair yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermiş gibi gözüküyor.” İfadelerine yer verilmiş durumda. Bu açıklamaların hemen ardından World of Warcraft Classic oyunu içerisinde hata olmadığı söylemek özellikler için bir liste yayınlandı. Yayınlanan listede yer alan özelliklerin de şöyle olduğunu belirtelim;

Ayrıca Bakınız: En İyi PC Oyunları 2019

 • Birden fazla görev sunan NPC’ler bunların nokta veya ünlem işareti ile gösterebilir. 1.12’deki tutarsızlıklarını aynı şekilde koruyoruz.
 • Seviyesi çok düşük olan görevler ünlem işaretiyle oyun dünyasında gözükmez.
 • Mevcut görevler küçük haritada ünlem işaretiyle gözükmez.
 • Seviye atlama esnasında beliren “Your skill in Protection increased to 15” mesajı aynı şekilde korunuyor.
 • Tauren’in vuruş mesafesi diğer ırklara göre daha fazla.
 • /sit kullanıyorken vurulmak Enrage, Blood Craze ve Reckoning gibi yetenekleri aktifleştirmeyecek.
 • Otomatik Görev Takibi seçeneği yeni görevleri takip etmiyor, hâlihazırda bulunan görevin takibini yapıyor.
 • Warrior’ın can yenilenmesi aynı oranda işliyor.
 • Görevler ve alakalı noktalar haritada veya küçük haritada izlenmiyor.
 • Tamamlanan görevler haritada soru işareti ile değil nokta ile işaretleniyor.
 • Korkmuş oyuncular ve NPC’ler daha hızlı koşuyor.
 • Diğer oyunculardan daha yukarıdayken uzağa doğru bakıldığında büyüler ve saldırılar kullanılabilir.
 • Azeroth Savaşı’nda yaratık doğmaları normale göre çok daha yavaş.

World of Warcraft Classic

Açıklanan bu listenin dışında düzenli olarak hatalar için yayınların yapılmaya devam edeceğini de ekleyelim. Şimdilik yapılan paylaşımlar gösteriyor ki oyunun gelişim sürecinde ciddi bir katkı söz konusu.

Bu şekilde devam edecek olursa, beklendiği gibi yapımın 27 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanması da gündemde. Hataların devam etmesi durumunda ise erteleme geldiğini görebiliriz. Haliyle beta süreci oldukça önemli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

OPPO Find X2 OLED Ekranı İle Rekor Kırabilir!

Oppo, Find X2, bir akıllı telefonun sunabileceği en iyi ekranlardan birine sahip olacak. Resmi Oppo hesabından ve şirketin Başkan Yardımcısı Brian Shen'den...

Realme 6 Pro Geekbench’te Görüntülendi!

Realme 6 serisinin Perşembe günü açıklanacağı doğrulandı. Lansman öncesinde, Realme 6 Pro Geekbench kıyaslama platformunda görüntülendi ve karşılaştırma sonuçları bazı önemli detayları...

Xiaomi Mi Watch Exclusive Edition Satışa Sunuluyor!

Xiaomi geçen yıl iki akıllı saat tanıtmıştı. Bu modellerden biri ise şimdi Mi Watch Exclusive Edition adı altında piyasada yerini alacak.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Golf Edition Geliyor!

Samsung, Güney Kore'de Galaxy Watch Active 2'nin iki yeni modelini tanıttı. Cihazlar yeni Golf Sürümü'nün bir parçası ve adından da anlaşılacağı gibi golf...

Realme X50 5G Master Edition Serisi Geliyor!

Realme X50 Pro 5G akıllı telefonu piyasaya sürülmeden önce Realme X50 5G akıllı telefonu piyasaya sürülmpştü. Hemen ardından Realme Master Edition'ı tanıttı. Bu özel...