Ana Sayfa Oyun Xbox One'dan Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Xbox One’dan Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

XBox One'dan oyun paylaşımı yapmak artık çok kolay..

-

Xbox One’da oyun paylaşımının nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz? O zaman doğru sayfaya geldiniz. Arkadaşlarınıza ve ailenize fiziksel  Xbox One oyunları vermek oldukça kolay olsa da, dijital Xbox One kitaplığınızı başkalarıyla paylaşmak biraz daha zordur.

Ama sonuçta, paylaşım, başkalarının Xbox One oyun kitaplığınıza erişmesine izin vermek, arkadaşlarınızın ve ailenizin sahip olduğunuz oyunları oynamasına izin veren harika bir maliyet düşürme yöntemidir (ya da tam tersi). Dahası, aynı oyunu sorunsuz bir şekilde aynı anda oynayabilirsiniz.

Xbox oyunlarınızı başkalarıyla paylaşmak mı istiyorsunuz ? O halde Xbox One’da oyun paylaşımına ilişkin basit adımlarımız için okumaya devam edin.

Xbox One X İnceleme

Xbox One’da oyun paylaşımı oldukça basittir, ancak konsoldan Xbox hesabınızda oturum açmanız gerekmeden oyunlarınızı önce paylaşmak istersiniz. Bunu yapmak için oyunlarınızı paylaşmak istediğiniz Xbox One konsoluna erişmeniz gerekir. Bu Xbox’a bağlı oyun kumandasındaki Xbox düğmesine basın, ‘oturum açmak’ için sol taraftaki menüde aşağı kaydırın ve ‘ekle’yi seçin. Arkadaşınızın konsolunda hesabınızdan oturum açın.

Hesabınızı arkadaşınızın Xbox One’ını ekledikten sonra, hesabınızın oturum açmış olduğunuz hesap olduğundan emin olun. Bu durumun böyle olup olmadığını kontrolördeki Xbox düğmesine tekrar basarak ve menüden ‘home’ seçeneğini bularak kontrol edebilirsiniz. Bu sizi ana ekrana geri götürecektir. Xbox oyuncu etiketi gösterilinceye kadar sola kaydırın, eğer sizinkinden iyiyse, arkadaşınız oyuncu etiketini seçin ve ardından hesabınızda oturum açmak için ‘oturum açın’ı seçin.

Artık arkadaşınızın Xbox One cihazında oturum açtığınıza göre, oyun kumandasındaki Xbox düğmesine tekrar basın. Menü açıldığında ‘sistem’, ardından ‘ayarlar’ ve son olarak ‘kişiselleştirme’ seçeneklerine gidin.

Xbox One X İnceleme

‘Kişiselleştirme’ menüsünde, ‘Xbox’ım‘ı seçin. Bu, arkadaşınızın Xbox One’ını hesabınızın varsayılan konsolu olarak kaydederek Xbox One konsollarının Xbox One oyun kitaplığınıza erişmesine izin verir – böylece kendi hesaplarında oturum açabilir ve yine de erişime sahip olabilirler. Arkadaşınızın Xbox One oyunlarını ve uygulamalarını kontrol ederseniz, kendi kitaplığınız yüklemeye hazır olarak onların yanında olmalıdır.

Arkadaşınızın Xbox One oyun kütüphanesine erişmek için aynı adımları ev konsolunuzda tekrarlayın, ancak bu kez arkadaşınızın Xbox One’ından oturum açarak.

Bu yöntem yalnızca Xbox One oyunlarınızı değil, aynı zamanda Xbox Live Gold üyeliğinizi de paylaşır.

Kendi Xbox One konsolunuzu Xbox’ınız olarak kaydetmek için yukarıdaki adımları izleyin

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

WhatsApp Web Artık Görüntülü ve Sesli Aramaları Destekleyecek

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasının tarayıcı sürümü WhatsApp Web'de görüntülü ve sesli görüşme yapmak için yakında yeni bir destek ekleyecek. WhatsApp Web görüntülü...

Huawei Mate 40 Tema Özellikleri Sızdırıldı

Huawei Mate 40 serisinin özellikleri her geçen gün netleşiyor. Sabah Kirin 9000 yonga setinin 24 çekirdekli GPU'ya sahip olduğunu gösteren sızıntının ardından...

6000 mAh Batarya ile Yeni Bir Motorola Telefon Geliyor

Motorola, 6.000 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile yeni telefon hazırlıyor. Üstelik yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini gösteren FCC, EEC ve TUV...

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Beklendiği gibi Oppo nihayet ilk akıllı televizyonlarını piyasaya sürdü. Şirket, Oppo TV S1 ve Oppo TV R1 olmak üzere iki modeli tanıttı....

24 Çekirdekli GPU ile Kirin 9000 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Huawei'nin en yeni amiral gemisi yonga seti Kirin 9000 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Son bilgi yonganın 24 çekirdekli GPU desteğine...