Ana Sayfa Oyun Xbox Series S Tasarımı, Özellikleri ve Fiyatı

Xbox Series S Tasarımı, Özellikleri ve Fiyatı

Xbox Series S oyun konsolları sadece 1 hafta sonra ön siparişe açılıyor. Peki ya yeni nesil oyun konsollarının özellikleri neler olacak? Xbox Series X modeliyle olan farkları belli mi?

-

Oyun konsollarında dönem değişti. Bundan böyle ne Xbox One X oyun konsolları kalacak ne de PS4 konsolları kalacak. Tabii ki bu konsollar satışa devam edecek ama gündem de ilgi de yeni nesil konsolların üzerinde olacak. Yeni konsollar arasında yer alan Xbox Series S modeli ise belki de diğer konsollardan bile fazla ilgi görecek.

Çünkü bu konsol uygun fiyatlı, uygun fiyatlı olduğu kadar güçlü bir konsol olacak. Konsol o kadar güçlü olacak ki ışın izleme teknolojisinde tutun yüksek kare hızlarında oyunlar bile desteklenecek. Bunun yanında dediğimiz gibi en büyük avantaj ise fiyat konusu olacak.

Fiyat konusunda söz konusu versiyonun çok daha düşük olması, X modellerinin yanına bile yaklaşmaması durumu var. Konuşuyoruz anlatıyoruz ama asıl mevzuya gelelim. Xbox Series S konsolları nasıl olacak? Tasarımdan teknik özelliklere kadar belli olan detayları inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Şekilli Nickler

Xbox Series S Tasarımı Nasıl Olacak?

Bir konsolun tasarımı iyi olmalı değil iyi olmak zorunda. PS4 ve Xbox One X oyun konsollarından durum böyle oldu. Kullanıcılar artık konsolların tasarımının ne kadar başarılı olduğunu da değerlendirmeye başladı.

Hatta bu konuya o kadar çok ilgi gösterilir oldu ki PS5 ve Xbox Series X sızdığı zaman, tasarımlarının nasıl olacağı uzun süre tartışıldı.

Mesela PS5 konsollarının sadece beyaz renk seçeneğiyle sunulacağının iddia edilmesinden sonra, Sony bayağı bir eleştiri aldı. Aynı şeyin Xbox cephesine de yansıdığını görmek mümkün olacak ki oyuncuların yorumları bu yönde.

Xbox Series S

Yeni oyun konsolları içerisinde hangisinin tasarımı iyi derseniz PS5 derim ama Xbox Series S modeli de bu konuda iddialı. Yanlış bir anlaşma olmasın, tasarımın çok iyi olduğunu söylemiyorum. S serisi yeni oyun konsollarında başka bir durum var. Bu konsollarda tasarım iyi değil işlevsel.

İstenen ölçüler üzerinde yapılmış olan bir düzenleme ve küçültme var. Tamamen dikdörtgen bir kutu gibi gözüken konsollar, beyaz kasa kullanıyor ve şu an da beyaz renk dışında bir renk seçeneği yok gibi gözüküyor.

Belki konsol satışa çıktıktan sonra renk seçeneğinde değişiklik olabilir. Yeni bir renk seçeneği ya da direkt olarak siyah renk seçeneği de gelebilir. Çünkü Xbox Series X modeli için bu renk değişimi geçerli olacak.

Xbox Series S

Xbox Series S modelinin tasarımı işlevsel dedik. Bunun nedenini de söylüyorum çünkü konsol küçük. Taşınabilirliği çok iyi bir konsol. Diğer modellere göre daha küçük, daha pratik olan konsol, zaten bu yönü sayesinde avantajı eline alıyor.

Microsoft konsolun küçük bir tasarım kullandığını vurgulamak adına Xbox Series X modelleri ile karşılaştırma yaptı. Karşılaştırmaya göre S serisi oyun konsolları mevcut model olacak olan X serisi oyun konsollarına göre %60 oranında daha küçük olacak.

Buradan anladığımız konsolların amiral gemisinin uygun fiyatlı modeli olacağı. Bir karşılaştırma yapmak istesek, Xbox Series X konsollar iPhone 11 Pro akıllı telefonları ise Xbox Series S modeli onların küçük kardeşi olacak olan iPhone SE akıllı telefonları olacak.

Xbox Series S

Karşılaştırma ne kadar doğru oldu bilemiyorum ama teknik özellikler bölümünde göreceksiniz ki iki serinin işlemcileri de aynı. Yani benzerlik aslında bir hayli fazla. :)

Konsolun bu kadar küçültülmesinin ortaya çıkarmış olduğu bir sorun var. Bu sorun konsolların ısıyı yayma potansiyelinin düşük olması. Yani yeni seride hava akımı biraz daha dar gibi düşünülebilir.

Bu da oyun konsollarının aşırı ısınmasına neden olabilecek olan bir sorun olarak görülebilir. Fakat Microsoft bu sorunu bizden önce çözmüş durumda. Konsol üzerinde hava deliklerinin çok daha iyi konumlandırılması için konsolun hemen üzerinde dev bir ızgara var. Bu ızgara alanı gösteriyor ki konsolun havalandırma sistemi gayet başarılı olacak.

Xbox Series S

Ayrıca buna özel olarak sunulacak olan bir de soğutma sistemi sunulacak. Tamam alan dar ama bu dar alan içerisinde de güçlü soğutma sisteminin kullanılması mümkün.

Yani Microsoft’un da söylediği o ki yeni oyun konsolları soğutma performansı konusunda yeterli olacak. Ama ne kadar saat oyun oynadığınıza ve ne kadar cihazı zorladığınıza göre durum değişiklik gösterir.

Xbox Series S Teknik Özellikleri

Tasarımını bu kadar çok konuştuğumuz bir konsolun teknik özellikleri de dikkat çekici olacak elbette. Ayrıca tasarımı bu kadar uzun uzadıya anlatmamızın da nedenleri olduğunu söyledik.

Başta kolay taşınabilirlik. Sonra bu kadar küçük bir kasa içerisinde yer alan soğutma performansı gibi önemli detaylar var ve bu detaylar gözden kaçırılmayacak olan detaylar. Neyse tasarımı konuşmak istesek daha uzar da uzar. Biz geçelim teknik özelliklere.

Xbox Series S işlemci olarak seçimi AMD serisinden yana yaptı. Zaten oyun konsollarında daha farklı işlemciler kullanıldığını hatırlamıyorum. AMD serisi oyun konsollarının performansını bir hayli yükseltiyor.

Xbox Series S

Zaten dediğimiz gibi bu modellerle beraber oyun konsollarının performansı da değişti. Üstelik Microsoft bu sefer uygun fiyatlı modelden biraz daha keselim mantığını benimsemedi. İşlemci konusunda Xbox Series S modelinde de AMD’nin en güçlü modellerinden biri var.

AMD Zen 2, 8 çekirdekli işlemcileri için hız değeri ise 3.6 GHz olarak açıklanmış durumda. Böyle bir işlemci iş gücü konusunda iddialı olacaktır ama tek başına yetmez.

İşlemcilerin yanında ekran kartının da iyi olması gerekiyor ki Xbox Series S içerisinde ekran kartı konusunda biraz daha makul bir seri bulunuyor. Yine AMD imzasını taşıyan AMD RDNA 2 ekran biriminin olacağı konsolda 4 TFLOPs değerine yer verilecek.

TFLOPs değeri çok yüksek değil ama bu seviyede konsol için iyi. Zaten X serisi ile olan farkları anlattığımız bir bölümümüz de olacak bu bölümde X serisinde yer alan değeri dah yakından göreceğiz.

Xbox Series S

Aradaki fark ciddi ama zaten amaç bu değil mi? Bir model üst düzey oyun deneyimi sunması için yeterli olurken bir model ise belli sınırlar içerisinde destek sunacak ve çok üst düzey bir performans çizemeyecek. Oralara da geleceğiz merak etmeyin. Sabırla okumaya devam edin derim.

Bellek kısmında ise sonunda yeni nesle bir geçiş yapıldığını göreceğiz. GDDR5 kullanılmasının ardından sonunda GDDR6 belleklere geçiş yapılacak. Bu kez 10 GB GDDR6 bellek olacak. Depolama alanı ise yeni belleklerle beraber biraz daha artacak. 512 GB SSD olacağı söylendi.

Böyle küçük bir cihazda 512 GB SSD olması da yine avantajlar arasında gösterilebilir. Ama tek paket olmasını bekliyoruz.

Yani 512 GB SSD seçeneğinin dışında bir seçenek olmayacak. En azından şu an için beklenen bu. Sonrası için belki depolama alanının daha da arttığı özel versiyonların çıkışı gerçekleştirilebilir. Bunu da bilemeyeceğimizi söyleyelim.

Xbox Series S

DVD okuyucu konusunda ise Sony’nin uygulamış olduğu taktik uygulanmaya devam edecek. Sony yeni oyun konsollarında bir dijital sürüm sunmaya bir de standart sürüm sunmaya karar vermişti. Aynı durum Xbox Series S için de geçerli. Ama bu modelde sadece dijital yönetim olacak. Yani oyunları dijital olarak satın almanız gerekecek.

Depolama alanına hemen geri dönüş yapmak istiyorum. Sadece dijital olarak oyunların saklanacağı ve kurulabileceği bir konsol olması işin rengini değiştirebilir. Burada COD örneğini vereceğim.

Oyun 100 GB üzerinde bir boyuta sahip. Böyle bir durum olduğu zaman, basit hesapla görüyoruz ki 4-5 oyun ile hafıza dolacak duruma geliyor. Fakat Microsoft bunun da zeminini hazırlamayı başarmış. Bunun da zeminini hazırlayan marka, yeni oyun konsollarının direkt olarak xCloud sistemini desteklemesini sağlayacak.

Xbox Series S

Bu sistem sayesinde de oyun konsoluna oyunları indirmeden doğrudan oynayabileceksiniz. Servisin abonelik ücretinin ne kadar olacağını bilemiyoruz çünkü Xbox Series S için ücretlerin değişmesi durumu olabilir. Kampanyalar ve benzeri artılar getirilebilir.

Bu sayede depolama alanından bir kazanç elde edilmiş olacak ama bu durumda da xCloud oyun servisinin ne kadar oyun için destek vereceği konusu gündeme geliyor. Sonuçta her oyun Microsoft’un bulut oyun servisinde olmayacaktır.

Kalan oyunlar için depolama alanından yararlanmak gerekecektir. Zaten birazdan Xbox Series S için belli olan oyunlardan da söz edeceğiz o kısımda detayları göreceksiniz.

Xbox Series S

Konsolun dijital olacağını da söyledik ve şimdi geldik yeni nesil oyun konsollarının çözünürlük desteği kısmına. Birçok oyun analisti, yeni oyun konsollarının uygun fiyatlı seri olacağı için Full HD görüntü desteğine yer vereceğini iddia etti.

Ancak Microsoft geri kalmadı. Bekleneni yaptı ve söz konusu oyun konsolu için 4K görüntü desteğini açıkladı. bu Microsoft için önemli olduğu kadar Sony için de önemli. Düşünsenize rakibiniz bir oyun konsolunu sizden çok daha uygun bir fiyat aralığında satışa sunuyor ve karşılığında da 4K desteğini de getiriyor.

Zaten oyunlarda 4K desteği bana göre gayet başarılı. Sadece 4K oyun desteğinin sunulacak olması değil, bunun yanında 120 FPS desteğinin olması da çok büyük bir adım olarak gösteriliyor. Hangi oyunları bu desteği vereceği tartışılır. Öyle her oyundan da 120 FPS 4K desteğini beklememek lazım.

Xbox Series S teknik özelliklerinden daha çok konuşacağız. Öyle ki teknik özellikler de çok dikkat çekici bölümler olacak. Mesela bunlardan birisi ışın izleme desteğinin gelecek olması. İlk defa Nvidia tarafından adım atılan bir teknoloji olmuş olsa da ışın izleme teknolojisi AMD ekran kartlarında da sunuldu.

Xbox Series S

Xbox Series S ışın izleme yani Ray Tracing desteğini sunacak. Bu sayede de oyunlarda yansımalar ve ışıklandırmalar gerçek hayattakinin birebir olarak aynısı olacak. Işık düzeninin iyi olması, gölgelendirmelerin iyi olması, kaplamaların çok daha gerçekçi olması anlamına geliyor ki bu da grafik kalitesinin artmasını sağlayacak olan bir detay.

Oyun oynarken görüntü kalitesinin çok iyi olmasını istersiniz. Işın izleme, 4K desteği, 120 FPS kare hızı kaliteli görüntü için en büyük yardımcılardan biri olacak. Tamam görüntü teknolojisi konusunda iyi bir konsol gelecek ama ya başka? İşte o başka dediğimiz kısım konsolların ses teknolojisi olacak.

Sony, PS5 oyun konsolları tanıtılmadan, daha doğrusu detaylandırılmadan konsollarda yer alacak olan ses yapısını anlatan bir video paylaşmıştı. Microsoft bu videodan esinlenmiş olacak ki Xbox Series S konsollarında kullanılacak olan ses sistemi de çok dikkat çekici olacak ve sizi adeta oyunun içerisine sürükleyecek.

Xbox Series S

Özel olarak tasarlanan uzamsal ses adı verilen bir teknolojiyi kullanacak olan yeni konsolların Dolby Atmos desteği ve Dolby Vision ses teknolojisi desteği olacak.

Xbox Series S Teknik Özellik Artıları

 • Grafik kalitesi çok iyi olacak.
 • Oyunlardaki kare hız değeri 120 FPS değerine kadar olacak.
 • Işın izleme teknolojisi desteklenecek
 • 4K desteği bulunacak
 • Ses konusunda özel olarak geliştirilmiş olan ses sisteminden güç alınacak ve tam anlamıyla oyun atmosferinin içerisine gireceksiniz.

Xbox Series S Teknik Özellikler Kötü Taraflar

 • Depolama alanı 512 GB olması sıkıntı. Çünkü dijital olarak kullanılacak olan bir konsol. Yani oyunları dijital olarak yükleme yapmak gerekecek ki bu da depolama alanından kullanacak.
 • Bulut oyun servisini kullanabilirsiniz ya da ek depolama için farklı çözümler kullanabilirsiniz ama bunun için de ek ücret ödemek gerekecek.

İlginizi Çekebilir: En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Xbox Series S ile Xbox Series X Arasında Yer Alacak Olan Farklar Neler?

Xbox Series S oyun konsolunun yapısını iyi bir şekilde anlattığımızı umut ediyorum ama o zaman siz değerli takipçilerimizden bir soru gelebilir. Bu kadar avantajlı bir konsol ve uygun fiyatlı olacak olan bir konsol.

O zaman biz ne diye gidelim de Xbox Series X modelini alalım? Xbox Series S tasarım açısından da daha küçük güç açısından da oldukça yeterli. İşte bunu daha iyi anlamanız için aradaki farkı anlamanız gerekiyor. Ancak bu şekilde Xbox Series X oyun konsollarının hakkını teslim edebilirsiniz. Başlıklar halinde karşılaştırmalar yapalım.

Xbox Series S

Tasarım Farkı

İki konsol arasında ciddi bir şekilde tasarım farkı var. Gözle net bir şekilde görülen ve net bir şekilde anlaşılan bir tasarım farkı bulunuyor. Bu fark boyut ile başlıyor. Xbox Series S oyun konsollarının dikdörtgen bir yapısı olduğundan söz ettik.

Bu konsolda %60 daha küçük ve daha ince olmasının yanında ızgaraları da ön kısımda yer almakta. Konsol ince olduğu için üst kısma herhangi bir ızgara yerleştirmek mümkün olmamış. Xbox Series X modeli için ise tam tersi bir durum geçerli olmuş durumda.

X model konsollarda küp şeklinde bir tasarım var. Bayağı bildiğiniz kalın bir kasa var ve havalandırma deliği konsolların üst kısmına yerleştirilmiş.

Buraya kısım havalandırma için yeterli alan kazanılmasını sağlıyor. Ayrıca Xbox Series X modelinde fiziksel disk okuması açısından bir disk okuyucu bulunuyor. Ön kısımda yer alan fiziksel disk okuyucu daha geniş bir ön yüzey bulunuyor.

Xbox Series S

Bellek Farkı

İki oyun konsolunda da aynı bellek yapısı yer alıyor. İki konsolda da GDDR6 bellek tipi bulunmakta. Fakat Xbox Series S modelinde yer alan bellek miktarı 8 GB iken, X modelinde yer alan bellek miktarı 16 GB seviyesine yani iki katına kadar çıkarılmış durumda.

Bu da tabii ki performansa doğrudan etki edecek olan bir durum. Performans bu şekilde daha da arttırılmış.

Bellek miktarı arttığı gibi depolama biriminde de bir artış var. Xbox Series S modelinde kullanılan depolama birimi 512 GB olarak belirlenmişti. X oyun konsollarında ise depolama alanı 1 TB seviyesine çıkıyor.

Tabii ki Xbox Series X serisi oyun konsollarında da yine bulut oyun servisini kullanmak mümkün olacak. Yani 1 TB alan var ve bu kez dijital disk okuyucu da kullanılmasına rağmen bir de bulut depolama hizmeti var. Güzel bir avantaj.

Xbox Series S

Ekran Kartı Farkı

Xbox Series S ile Xbox Series X arasındaki en önemli fark burada karşımıza çıkıyor. Ekran kartı, oyun konsolları için zaten çok önemli. Buradaki en büyük fark kısmı da ekran kartında.

Xbox Series S konsollarında 4 TFLOPs değerinde AMD ekran kartları kullanılmıştı. X serisi oyun konsollarında ise yine AMD ekran kartı kullanılmasına karşın bu kez 8 TFLOPs değerine sahip olan bir ekran kartı var.

Xbox Series S

İşlemci Modeli

Birçok kategoride farklılıklar getiriyor olsa da Xbox Series S oyun konsolları ile Xbox Series X serisi oyun konsollarının içerisinde yer alan işlemci modelleri aynı. İki konsolunda aynı derecede güç almasını sağlayacak olan işlemciler kullanılmış ve Microsoft, konsolların kitleleri farklı olsa bile işlemci gücünü kısmak istememiş.

Xbox Series S

Kontrol Cihazları Arasında Fark Var mı?

Xbox Series S ile Xbox Series X oyun konsollarının kontrol cihazlarında herhangi bir fark olmadığı anlaşılıyor. İki konsolda da kullanılacak olan kontrol cihazlarının görüntüleri aynı gözüküyor.

İşlev açısından da bir fark olmadığını düşünüyoruz. Konsollar satışa çıktığı zaman bu konuda da detaylı bilgiye ulaşacağız. Ama dediğimiz gibi bir fark oluşmasını beklememekteyiz.

Xbox Series S

Xbox Series S İlk Oyunları Hangileri Olacak?

Konsollar arasında karar veremediniz ve Xbox Series S ile Xbox Series X arasında hangisini alacağınızı bulamadınız. Burada oyun konsollarının oyun desteğinin öne çıkacağı söyleniyor.

Yani ilk etapta şöyle bir düşünce oluştu, X serisi konsolları tercih eden kullanıcılar çok daha fazla oyuna ulaşacak ama S serisi konsolları tercih eden kullanıcılar çok daha sınırlı sayıda oyuna ulaşacak.

Gerçeğin bu olmadığını belirterek başlamak isterim. Microsoft iki konsolu birbirinden ayırmayı tercih etmedi. İki konsol birbirinden ayrılmıyor.

Xbox Series S

X serisine gelen hemen her oyun S serisi oyun konsollarına da gelecek. Gelen tüm oyunlar iki konsola da gelecek. Aradaki fark ne olacak derseniz, yeni oyun konsolları içerisinde X modelinin gücü çok daha yüksek olduğu için oyun kalitesi de bir o kadar yüksek olacak.

S konsollarının ise gücü X serisi kadar yüksek değil. Bu nedenle oyun kalitesi konusunda aynı değeri göremeyeceğiz. Fakat bu S serisi oyun konsollarının kötü bir oyun deneyimi sunacağı anlamına gelmemeli.

Xbox Series S

4K değerine kadar oyunlara destek verilecek. Sadece X modeline göre aynı değerde detay olmayacak. Bundan sonra gelecek olan oyunlar için de geçerli olacak olan kural bir yana, şu an Xbox Series S modeline geleceği kesinleşen oyunlar var. Bunlardan da bahsedelim.

 • Battlefield 6
 • Dying Light 2
 • Gothic
 • WRC 9
 • Watch Dogs: Legion
 • Bright Memory Infinite
 • Dirt 5
 • Yakuza: Like a Dragon
 • Scorn
 • The Medium
 • The Ascent
 • Halo Infinite
 • Cyberpunk 2077
 • Assassin’s Creed: Valhalla
 • Senua’s Saga: Hellblade 2
 • Outriders
 • The Lord of the Rings: Gollum
 • Immortals: Fenyx Rising
 • Rainbow Six Quarantine
 • Chorus
 • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
 • Scarlet Nexus
 • Second Extinction
 • Call to the Sea
 • Far Cry 6
 • FIFA 21
 • Hitman 3
 • Resident Evil 8
Xbox Series S

Xbox Series S Fiyatı Nasıl?

Bilinen her detayı ile Xbox Series S oyun konsollarını ele aldık. Bu konsolların iddialı modeller olduğunu tekrar tekrar söylemeye gerek yok. Zaten yazdıklarımızı okumuşsanız ne kadar iddialı bir konsol hazırlandığını anlamışsınızdır.

O zaman merak edilen son kısımlara ilerleyelim. Böyle bir konsol gelecek ama fiyatı nasıl olacak? İlk andan bu yana vurguladığımız ve üzerinde dikkatle durduğumuz bir nokta var. Bu konsolun uygun fiyatlı olacağını belirttik.

Öylesine söylemiş olduğumuz bir söz değil. Çünkü fiyatlar açıklandı. Yeni oyun konsollarının fiyatı 299 dolar olacak. Eğer oyun konsolunu ülkemizden satın almak isterseniz muhtemelen 4000 TL’ye kadar varan rakamlar ödemeniz gerekecek.

Xbox Series S

Lakin tanıtım olmadan kesin 4000 TL diyemeyeceğiz. Daha aşağı ya da biraz daha yukarı bir fiyata gelebilir. Ülkemiz için değil ama Microsoft ABD yani kendi ülkesi için de detaylı bir kampanya başlatmış durumda.

Zaten düşük fiyatlı olan konsol, 25 dolardan 24 ay taksitle alınabilecek. Belki ülkemizde bile başlatılabileceği konuşulan kampanyanın satışları tavana çıkaracağı da kesin. Sony’nin oyun konsollarına karşı çok ama çok önemli bir hamle. Çünkü Sony’nin PS5 modeli bir hayli yüksek fiyatlı olacak.

İlginizi Çekebilir: Age of Empires 3 Hileleri Neler? Hile Nasıl Yapılır?

Xbox Series S Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft oyun konsollarını ne zaman satışa çıkaracağını da açıkladı. Bu fiyatla satılacak olan oyun konsolları ilk kez 22 Eylül tarihinde alınabilecek. 22 Eylül 2020 tarihinde konsol ön siparişe açılacak.

Xbox Series S

Konsol ön siparişe çıktıktan sonra, satın alınabilir olacak ama kesin satışa çıkış tarihi 10 Kasım 2020 tarihinde olacak. Yani konsola hemen ulaşamayacaksınız. Kasım ayını beklemeniz gerekecek.

Xbox Series S hakkında daha fazla merak ettiğiniz bir şey olursa, yorumlarınızı gönderin biz de cevaplayalım. Konsolun çıkışının ardından denemeleri göreceğiz. Denemeler bize oyun performansını gösterecek.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

En İyi Elektrikli Scooterlar 2020

Bir elektrikli scooter sürerken, yağmur yağarken veya karlı zamanda dolaşmak çok daha eğlencelidir, bu yüzden Segway, Xiaomi, Micro ve diğer scooter üreticilerinin...

Samsung 55RU7300 İncelemesi

Samsung 55RU7300 akıllı TV, Samsung'un fiyat performans ürünleri arasında yer alan bir televizyon modeli. Günümüz akıllı TV fiyatları düşünülecek olursa, özelliklerine göre...

Hi-LEVEL 43HL670 İncelemesi

Televizyon alacaksınız ama bunun çok pahalı, son model bir cihaz olmasını istemiyorsunuz. Bir yandan yeni teknolojileri az çok destekleyecek bir yandan da...

Apple Watch SE Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Apple bügün yeni nesil Apple Watch 6 serisinin yanı sıra daha uygun fiyatlı Watch SE'yi de tanıttı. Watch SE, Watch 5 serisi...

Apple, Yarın iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’ü Piyasaya Sürecek!

Apple, iOS 14 güncellemesini yarın 16 Eylül'de yani yarın, iPhone 6s ve üzeri sürümler için yayınlayacak. Bunun yanı sıra Apple, diğer işletim...