Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Xiaomi, Çinli OLED Üreticisi Zhiyun'a 20 milyon Dolar Yatırım Yaptı

Xiaomi, Çinli OLED Üreticisi Zhiyun’a 20 milyon Dolar Yatırım Yaptı

Xiaomi, Çin'deki en iyi OLED üreticisine yatırım yaptı. Akıllı telefon satıcısı, LCD, OLED ve hatta mini LED ekran teknolojisi konusunda uzmanlaşmış Dalian Zhiyun Automation Company'ye 20 milyon dolar yatırım yaptı.

-

Xiaomi, Çin’deki en iyi OLED üreticisine yatırım yaptı. Akıllı telefon satıcısı, LCD, OLED ve hatta mini LED ekran teknolojisi konusunda uzmanlaşmış Dalian Zhiyun Automation Company‘ye 143 milyon Yuan (Yaklaşık 20 milyon ABD Doları) yatırım yaptı.

Xiaomi‘nin Zhiyun‘a yaptığı yatırım, şirketteki yaklaşık 15.5 milyon hisseyi oluşturuyor. Bu, Zhiyun’un toplam hisse değerinin yüzde 5,6‘sına denk geliyor. Farkında olmayanlar için Zhiyun, Çin’in ekran teknolojisi ile ilgilenen ve BOE, Huaxing, Tianma ve Visionox gibi bilinen diğer endüstri isimleriyle çalışan en büyük şirkettir.

Bu markalar aynı zamanda dünyanın en büyük OLED üreticilerinden biri olan Güney Kore teknoloji devi Samsung ile de rekabet ediyor. LCD gibi akıllı telefon ve ekran teknolojilerine olan yoğun talep ile pazardaki şirket rolleri de arttı. Bu, pazar payının Şanghay Borsası’nda hızla yükselmesine ve Çin pazarındaki Japon ve Güney Koreli şirketlerin tekelinin kırılmasına neden oldu.

Şimdi analistler, esnek ekranlar, yapıştırma, dağıtım ve laminasyon teknolojisi araştırmaları da dahil olmak üzere Zhiyun’un OLED teknolojisi ile benzer bir eğilimin görülebileceğini iddia ediyorlar. Yerel kaynaklara doğru daha fazla kaymaya çalışan şirketler ile Zhiyun ve diğer ekran tabanlı şirketler yakında Çinli satıcılardan gelen sipariş akışını görebilirler.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.