Ana Sayfa Akıllı Telefon Xiaomi Geliştiricilere Özel Adımlar Atmaya Başladı

Xiaomi Geliştiricilere Özel Adımlar Atmaya Başladı

Xiaomi yeni akıllı telefon modelleri içinde kaynak kodlarının paylaşımını yaptı. Marka geliştiricilere neler sunuyor? Açıklanan tüm detaylar ve paylaşılan kaynak kodlarıyla ilgili yeni detaylar haberimizde.

-

Akıllı telefon dünyasının en çok tanınan markalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Xiaomi, bir yandan yeni seri akıllı telefon modellerini tanıtmaya devam ederken bir yandan da yazılım kısmında önemli değişikliklere adım atıyor. Firmanın bu noktada geliştiricilerin de gönlünü ve ilgisini kazanmak adına attığı adımlar var.

Xiaomi tarafından bu konuda atılan en güzel adım ise yonga çekirdek kodlarının kullanıcılara açık olarak paylaşılması. Yonga setlerinin kaynak kodlarının paylaşılmasıyla beraber, geliştiricilerin kendi cihazlarına ilgi duymasını sağlayan markanın bu konuda ilk adımı ise Mi Mix 2 serisiyle beraber attığını görmüştük. Şimdi ise marka tarafından benzeri bir adımın daha atıldığı ortaya çıktı.

Xiaomi Kaynak Kodlarını Paylaşmaya Devam Ediyor

Geliştiriciler için atılan adımlara son olarak yeni amiral gemisi akıllı telefonların dahil edildiği açıklandı. Her ne kadar doğrudan amiral gemisi serisinin yongalarının kaynak kodları paylaşılmış olmasa da Xiaomi Mi 8 SE modelinin yonga setleri için yonga kaynakları paylaşıldı. Çekirdek kaynak kodlarının yayınlanmasıyla beraber geliştiricilerin yeni seri için daha derin uygulamalar geliştirmesi ve cihazlar için resmi ROM sürümleri oluşturmaları mümkün hale getirilmiş durumda.

Xiaomi

Bu şekilde çok daha kolaylıkla ROM geliştirilebilecek olan Xiaomi cihazlarının bir hayli öne çıkmasını sağlayacak. Özelleştirilebilir cihazlar oluşturulması konusunda en önemli adım olarak gösterebileceğimiz kaynak kodlarının paylaşılmasının ardından şimdilik geliştirilen bir ROM ya da bu konuda bir projenin sunulmadığını ekleyelim. Fakat kısa süre içerisinde bu konuda da geliştiriciler tarafından paylaşımların yapılmaya başlaması bekleniyor.

SE modelinin kaynak kodlarının paylaşılmasının bir artısı daha olduğunu da ekleyelim. Mi SE modeli içerisinde Snapdragon 710 işlemcilerinin kullanıldığını biliyoruz. Snapdragon 710 ilk defa kullanılan bir işlemci modeli. Bu nedenle yonga kaynak kodlarının paylaşılmasının ekstra bir önemi olduğunu söyleyebiliriz. Yeni akıllı telefonların yonga kaynak kodlarının paylaşılmasının ardından geliştirilecek olan sistemlerin Snapdragon 710 işlemci kullanacak olan akıllı telefonlar için önemi oldukça fazla.

25,613BeğenenlerBeğen
56,968TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here