Ana SayfaAkıllı TelefonXiaomi Mi 11 Lite, Snapdragon 780G İşlemciyle Geliyor!

Xiaomi Mi 11 Lite, Snapdragon 780G İşlemciyle Geliyor!

Xiaomi Mi 11 Lite, bugün görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Telefonun Mi serisindeki en hafif telefon olacağı söyleniyor.

-

Bugün Xiaomi’nin büyük etkinliği var ve şirket, biri Mi 11 Lite/Mi 11 Youth olan birkaç ürünü duyurmayı planlıyor. Xiaomi, lansman öncesinde bazı detayların yanı sıra akıllı telefona güç verecek işlemciyi de ortaya çıkardı.

Xiaomi, telefonu tanıtan Weibo gönderilerinden birinde, birkaç gün önce duyrulan yeni Snapdragon 780 5G işlemci desteğini açıkladı. Bu, Mi 11 Lite’ın yeni işlemciden güç alan ilk akıllı telefon olacağı anlamına geliyor.

Bu arada Snapdragon 780G 5G işlemci, ilk 5nm Snapdragon 700 serisi işlemcidir diyebiliriz. 1 + 3 + 4 çekirdek düzeninde düzenlenmiş sekiz CPU çekirdeğine sahip. Ana çekirdek ve üç ana çekirdek Cortex-A78’e dayanırken, kalan dört çekirdek Cortex-A55 tasarımını ödünç alıyor.

Xiaomi Mi 11 Lite ic

İşlemci, ayrıca yeni Adreno 642 GPU, üç kameradan eşzamanlı görüntü yakalamaya izin veren Spectra 570 ISP ve 3,3 Gbps’ye kadar indirme hızları sağlayan bir Snapdragon X53 modem ile birlikte geliyor.

Xiaomi ayrıca Mi 11 Lite’ın bu zamana kadarki en hafif ve en ince Mi telefonu olacağını açıkladı. İnternette paylaşılan bir diğer tanıtım afişi de telefonun çerçeve boyutlarını gösteriyor.

Mi 11 Lite, ön kamera için sol üst köşede delikli düz bir ekranla gelecek. Yandaki ve üstteki çerçevelerin 1.88 milimetre kalınlığında olduğu, alt çerçevenin ise 2.75 milimetre olduğu söyleniyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here