Xiaomi Mi 7

Mi 6 modeliyle elde ettiği satış rakamlarından oldukça menün olan Xiaomi, yeni amiral gemisi modeli için hazırlıklarına da çoktan başlamış durumda. Aslında MWC 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 7 amiral gemisi akıllı telefonlarının, yavaş yavaş test sonuçları da gelmeye başladı.

Muhtemelen tanıtımının Mayıs ayı içerisinde yapılması beklenen yeni akıllı telefonların performans testlerinde elde edilen sonuçlar ise ne kadar iddialı bir akıllı telefon modelinin geleceğini kanıtlar nitelikte. Yeni modelin performans testleri olduğu iddia edilen testlerde amiral gemisi serilere kafa tuttuğunu da ekleyelim.

Xiaomi Mi 7 Ne Kadar Başarılı Olacak?

Geekbench üzerinden ortaya çıkan testlere göre, Xiaomi Mi 7 modelinde beklendiği gibi Snapdragon 845 işlemcilerine yer verilecek. Yeni işlemci serisinin amiral gemisi akıllı telefonlarda yer alacak 2018 amiral gemisi işlemcileri olması, Xiaomi Mi 7 modelinin zaten oldukça yüksek bir performans sunacağını gösteriyordu.

Kesinleşmemiş olsa da test sonuçları yeni işlemci üzerindeki beklentileri arttırıyor. Telefon çoklu çekirdek performans testinde 8309 puan alarak 5’inci sıraya yerleşmiş durumda.

Xiaomi Mi 7

Listenin başında iPhone X modeli, sonrasında iPhone 8 akıllı telefonları ve Galaxy S9 akıllı telefonları geliyor. Bu sıralamaya baktığımız zaman Xiaomi Mi 7 modelinin ne kadar iddialı olduğunu görebiliyoruz. Çoklu çekirdek performansı değerlerinde elde edilen bu rakamların, tek çekirdek performansında da kendisini gösterdiğini görüyoruz.

Öyle ki tek çekirdek performansında da yeni seri 2449 puan almış gibi gözüküyor. Daha detaylı bilgiler ve bu bilgilerin doğrulanması için tanıtımı beklememiz gerekiyor. Tanıtımla beraber yeni seri akıllı telefonları ne kadar performansı olacağını da göreceğiz. Muhtemelen yine uygun fiyatı ile öne çıkacak bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıya olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here