Xiaomi Mi A2 bir seri olarak kısa süre sonra karşımıza çıkacak. Markanın uygun fiyatlı akıllı telefon modeli olarak geleceği belirtilen yeni telefonun bir seri olarak geleceğinden de söz etmiştik. Bu noktada Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite adıyla iki farklı telefon geleceğinin detayları ortaya çıkmıştı.

Hatta bu iki model için belli başlı bazı özellikler de ortaya çıkmıştı. Özellikle Lite modelleri için paylaşılan iddialar, bir hayli ses getirdi. Şimdi ise Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite modellerinin yeni detayları paylaşıldı ve bu kez tüm özellikler ortaya çıktı.

Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite Özellikleri Neler Olacak?

Yeni modeller içerisinde büyük olan model Xiaomi Mi A2 serisi olacak. 5.99 inç ekranla beraber geleceği söylenen telefonun, 2160 X 1080 çözünürlüğünde olacağından söz ediliyor. Ekran kısmında yine geniş ekran formatını benimseyecek olan telefonun, teknik özellikler kısmında ise orta segment bir seri olması bekleniyor. Daha önce bu konuda gelen bilgilerde olduğu gibi yeni serinin Snapdragon 660 işlemcileri kullandığını göreceğiz.

Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite

İşlemcilerle beraber RAM bellek miktarında ise iki farklı seçin şansınız olacak. 6 GB ana modelde yer alan RAM bellek modeli olurken, 4 GB ise biraz daha düşük fiyatlı modelin RAM bellek miktarı olacak. Android One kapsamında gelmesini beklediğimiz telefonun 3000 mAh değerinde de bataryalarını göreceğiz. 20 MP ön kamera ve 20 + 12 MP çift arka kamera ise son detaylarımız arasında.

Ana model için belirtilen özellikler bu şekilde. Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite ikilisinin Lite modelinde ise biraz daha düşük özellikler göreceğiz. Bu modelde Snapdragon 660 işlemcileri yerine Snapdragon 625 işlemcileri yer alacak. RAM kısmında ise çok daha farklı seçenekler sunulacak. 2 GB, 3 GB ve 4 GB RAM bellek seçenekleri olacak. Bu modelin ekran boyutu ise 5.84 inç olacak. Şimdilik bu gibi özellikleri ortaya çıkan telefonların tanıtım tarihi ise 24 Temmuz olarak gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here