Abone Ol
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro tanıtıldı. Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro özellikleri neler?

-

2020 yılında Mi Mix modelleriyle akıllı telefon pazarında yer alması beklenen Xiaomi markası, kısa bir süre önce yeni çocuk saatlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Serinin en çok dikkat çeken modeli ise Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro akıllı saati oldu.
Çocuklar için sunulacak olan akıllı saat teknik açıdan da iyi modeller arasında yer alıyor. Özellikle saatin tasarımsal olarak fark yaratan modellerden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro Tasarımı

İlk olarak bu modelin tasarımını ele almaya çalışacağız. Tasarım Apple Watch akıllı saatlerindeki yapıya çok benziyor. Kare şeklinde bir akıllı saat söz konusu ve ekranda kavisli kenarlı yapı var. Üst kısımda kameranın bulunduğu bir alanı da bulunan akıllı saatin yan kısmında da güç tuşunun yer alması dikkat çekici.

Kayışlar olarak ise iki farklı kayış seçeneği sunulmakta. bir modelde pembe kayış renk seçeneğine yer verilirken bir modelde ise mavi renk seçeneğine yer veriliyor. Her iki modelde de tasarım yapısı aynı.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro

Ekran Özellikleri Nasıl?

Yeni seri akıllı saatlerin ekranları da kullanışlı olması açısından tasarlanmış durumda. Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro modelinde 1.78 inçlik AMOLED bir panel var. Renkli ekran kullanılan panelin görüntü kalitesinin artmasını sağlayacak olan çözünürlük değeri ise 368 X 448 piksel olarak açıklanmış durumda. Ekran genel görüntü kalitesi konusunda nasıl diye soracak olursanız, saatin bu konuda çok iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro

Teknik Özellikler

Bir çocuk saati olmasına karşın bu modelde teknik özellikler için de iddialı bir seriye yer veriliyor. Saatin içerisinde Snapdragon 2500 serisi işlemciler bulunuyor. Giyilebilir teknolojiler için sunulan işlemciler, başta yüksek performans elde edilmesini sağlıyor. Bunun yanında RAM kısmında ise 1 GB RAM miktarına yer veriliyor.

Hem ön kısımda 5 MP değerinde hem de arka kısımda 8 MP çözünürlükte bir kamerası bulunan seride aktivite takibi ve uyku takibi gibi artılar da var. Bunun dışında çocuklarınızı koruyabilmeniz için de özel takip sistemleri sunulmuş durumda.

Depolama alanı kısmında ise 8 GB depolama birimi sunuluyor. Ayrıca saat üzerinde eSIM desteği, görüşme için hoparlör ve mikrofon desteği de bulunmakta. Son olarak pil kapasitesinin 920 mAh değerinde olduğunu belirtelim.

Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro

Bu özelliklerle beraber Xiaomi Mi Kids Watch 4 Pro fiyatı ise 183 dolar olarak açıklandı. Satışların 9 Nisan tarihinden sonra ilk olarak Çin genelinde başladığını göreceğiz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Google Pixel 4a Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Google, daha alınabilir bir fiyatla yeni akıllı telefon tanıtacağını duyurmuş ve aylardır geliştirme aşamasında olduklarını belirtmişti. Bu süreçte Google Pixel 4a için...

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G Basın Görüntüleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G, şirketin 5 Ağustos'taki çevrimiçi unboxing etkinliği sırasında nihayet resmiyet kazanacak. Tasarım mistik bronz ve mistik siyah...

Torrent Oyun İndirmek Bilgisayarınıza Zarar Verir mi?

Torrent oyun indirmek, adeta korsan oyun sektörünün kilit noktası. Torrent yaygınlaşmadan önce de oyunların korsan versiyonları indirmeye açılıyordu ama oyunu indirmek ayrı...