Sadece akıllı telefon alanında değil birçok alanda teknolojik çözümler sunmaya başlayan Xiaomi, tüm bunlarla beraber son yılların en çok akıllı telefon üreten markalarından biri olmayı da başardı. Markanın özellikle bu yıl tanıttığı amiral gemisi akıllı telefon modelleri de bir hayli konuşuldu. Tam akıllı telefonlar için bu yıl başka bir sürpriz yapmaz derken markanın bir sürprizi daha ortaya çıktı. Bu kez Xiaomi Mi Max 3 akıllı telefonlarının geleceği duyuruldu. Hatta Xiaomi Mi Max 3 modelleri için ilk özelliklerde ortaya çıktı.

Xiaomi Mi Max 3 Özellikleri Neler Olacak?

Xiaomi Mi Max 3 modeli için ortaya çıkan ilk bilgilere göre yeni model çok daha geniş bir ekran alanına sahip olacak. Phablet modeli olarak gösterebileceğimi bir akıllı telefonu işaret eden sızıntılara göre yeni model 6.99 inç gibi bir ekran boyutuyla beraber gelecek.

Bu ekran boyutu daha önce akıllı telefonlarda bu boyutu çok sık görmediğimiz gibi son olarak Mate 20 modelinin 7 inçlik bir ekran kullanacağı bilgisi de ortaya çıkmıştı. Görünen o ki ekran kısmında Xiaomi, rakibini yakalamak adına önemli adımlar atacak. Bunun dışında yeni akıllı telefonların ekran çözünürlüğünün ise Full HD olacağı ve LCD panel olacağı belirtilen akıllı telefonların, teknik özelliklerine ilişkin de bazı detaylar var.

Xiaomi Mi Max 3

Teknik özellikler kısmında Snapdragon 710 serisi işlemcilerin kullanılacağı yönünde bilgiler ortaya çıktı. Yeni işlemcilerin yanı sıra RAM bellek kısmında ise 4 ve 6 GB seçenekleri sunulacak. Yani amiral gemisi modeller göz kırpan orta segment bir akıllı telefon modeliyle karşı karşıya kalacağız.

Kamera kısmında da beklentilerin karşılanacağı ve çift arka kamera kullanılacağı bilgisi var. 20 MP ilk kamera dışında ikinci kameranın değeri ise bilinmiyor. Hem hızlı şarj desteği hem de 5500 mAh değerinde bir batarya gelmesi ise en büyük artılar olacak. Tüm bu özelliklerle beraber yeni seriyi kısa süre sonra görmeyi umut ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here