Xiaomi Mi Note 2

Xiaomi Mi Note 2; Xiaomi çalışmaları bir sonraki amiral gemisi olan akıllı telefon Mi Note 2 ile adından daha fazla söz ettireceğe benziyor. Son gelen haberlere bakılır ise Mi Note 2’nin özellikleri şimdiden gözleri açacak gibi görünüyor.

Xiaomi,  amiral gemisi olan isimlendirilen akıllı telefon Mi 5 ile hızını alamamış olacak ki, Uzak Doğu’dan gelen son bilgilere göre rakiplerini geride bırakacak donanım  özellikleri ile daha güçlü Mi Note 2 modelini hazırlamaya başlamış bile.

Şimdilik Xiaomi Note 2’nin tanıtım tarihi henüz resmi makamlarca duyurulmuş değil, ancak gelen haberlere bakılır ise telefonun tam bir donanım canavarı olacağı görülüyor.

mi-note-2

Daha önceki sızıntılara bakarsak; Mi Note 2’de Samsung’un Edge serisinde olduğu gibi kavisli ekran yapısının kullanılacağının bilgisi verilmişti. Şimdiki yeni bilgiler de ise kavisli ekran yanında, 3D Touch ekran teknolojisinin Mi Note 2‘de yer alacağını gösteriliyor.

Xiaomi Mi Note 2 Özellikleri Nedir Dersek;

Mi Note-2

Ekran özellikleri noktasında mobil ekosistemin fark yaratan telefonlarından biri olmı başaracak gibi görünen Mi Note 2, Snapdragon 820 ya da Snapdragon 823 işlemcisinden gücünü alacak. “Snapdragon 823 ile neler değişecek?” derseniz, şimdilik Qualcomm saat frekans hızlarında bir miktar artış sağlaması bekleniyor.

Telefonun bellek bölümünü 4GB RAM ve 64GB dahili depolama güçlendirmiş olacak. MicroSD kart desteği sunup sunmayacağı şimdilik belirsiz olan Mi Note 2’nin dahili depolama tarafında 128GB hatta 256GB’lık sürümlerinin seçenekler arasında olacağı iddia ediliyor.

Xiaomi Mi Note 2’de yenilik olarak optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 16MP Sony kamera (IMX298) yanında şarj sorununu hafifletecek hızlı şarj desteği sunan 3.600 mAh kapasiteli pil yer alacak.

Gelen haberler şimdilik bunlar, ileri safhada neler değişir veya eklenir sizlere duyurmaya çalışacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here