Xiaomi POCOPHONE F1

Xiaomi, birçok akıllı telefon modeli için hazırlıklarını hızlandırmış durumda. Birçok akıllı telefon modelini ardı ardına duyuran markanın son olarak Xiaomi POCOPHONE F1 isimli sürpriz bir modeli ortaya çıktı. Sürpriz bir şekilde ortaya çıkan yeni akıllı telefon modelinin, daha önce bazı görselleri paylaşılmıştı.

Görsellerinde de gördüğümüz Xiaomi POCOPHONE F1 akıllı telefonlarının şimdi ise videosu yayınlandı. Yayınlanan video ise çok önemli detayları ve yeni akıllı telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Yeni akıllı telefonun videosunda yer alan detaylara ve beklenen özelliklere geçelim.

Xiaomi POCOPHONE F1 Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Paylaşılan videoda yer alan detaylara göre Snapdragon 845 model işlemciler kullanılacak. Yeni işlemci serisine yer verecek olan akıllı telefonların, amiral gemisi modeli olacağı da böylelikle ortaya çıktı. Bunun dışında diğer bir detay ise RAM bellek miktarında karşımıza çıkıyor.

RAM bellek kısmında da markanın amiral gemisi serilerinde gördüğümüz değerlere sahip olacağı ortaya çıktı. 6 GB RAM bellek miktarıyla beraber gelmesini beklediğimiz akıllı telefonun, yeni işlemcileri ve RAM bellek miktarıyla beraber amiral gemisi modellerine rakip olacağına ise kesin gözüyle bakabiliriz.

Çözünürlüğü oldukça düşük olduğunu görsek de videoda bunların dışında detaylarda var. Buna göre yeni seri akıllı telefonların çift kamera kullanımı yaptığı görülecek. Arka kısımda çift kamera gelecek ve yine parmak izi sensörlerü arka kısımda yer alacak. Ön kısımda ise nasıl bir kamera kullanıldığı konusunda ise bir bilgi yok. Fakat videoya bakacak olursak çentik alanı kullanılacak.

Çentik alanı kullanan bir telefon olacağını gördüğümüz Xiaomi POCOPHONE F1 akıllı telefonlarının, fiyat kısmında ise 500 dolar olduğunu belirtelim. Tanıtım tarihi konusunda ise henüz net açıklamalar bulunmuyor. Muhtemelen ilk olarak Çin ya da Hindistan genelinde satışa çıktığını göreceğimiz Xiaomi POCOPHONE F1 modelinin yaz bitmeden tanıtımı yapılacak. Bunun yanında telefonların Avrupa pazarında satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here