Xiaomi-Redmi-Note-1aXiaomi Geliştirdiği ürünlerle satış rekorları kırıp teknoloji dünyasının gündemini işgal etmeye devam ediyor.  Bu konuda başarılı bir cv’si olan Xiaomi yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.                                                                                                      Rekorun baş aktörü bu sefer bir akıllı telefon RedMi One.
Şirketin resmi Twitter hesabından cihazın şimdiye kadar 122 milyon ön sipariş aldığı yazıldı.
Bu sıradışı rakamların sosyal medyada büyük yankı uyandırmasıyla beraber firma yetkilileri  bir yanlışlık olduğunu asıl rakamın 15 milyon adet olduğu duyuruldu.
Mart ayında lanse edilen RedMi Nte, 5.5 inçlik IPS ekranında 720p çözünürlük sunuyor ve 8 çekirdekli MT6592 işlemcisinden gücünü alıyor. Mali-450 grafik birimi ile cihaz orta sınıfın en performanslı oyuncularından biri olmaya aday.
Üründe Jelly Bean işletim sistemi üzerinde MIUI arayüzü, microSD kart girişi, çift SIM desteği, 13MP çözünürlükte arka kamera, 5MP çözünürlükte ön kamera, 3200mAh gücünde batarya şeklinde diğer özellikler mevcut.
Ürünün 1GB RAM ve 1.4GHz saat hızına ayarlanmış işlemci taşıyan versiyonu 129$ iken, 1.7GHz saat hızına ayarlanmış işlemci ve 2GB RAM taşıyan versiyonu ise 159$ fiyatla satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here