Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Xiaomi Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Duyurdu! "Mi VR Play"

Xiaomi Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Duyurdu! “Mi VR Play”

-

Son zamanların en çok konuşulan firması Xiaomi, Mi VR Play ismini verdiği sanal gerçeklik gözlüğünü resmi olarak duyurdu.

Akıllı telefon ve PC ile çok yakından ilişkisi olan ve zaman geçtikçe daha bir önem taşıyacak olan arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri gün geçtikçe daha fazla gelişim gösteriyor.  Bir çok firmanın sanal gerçeklik gözlüğü ürettiğini biliyoruz. HTC Vive, Oculus Rift, One,Zeiss VR,PlayStation VR ve Fove gibi bilgisayara özel üretilmiş  sanal gerçeklik gözlüklerinden başka birde Google Cardboard, Daydream, Samsung Gear VR ve LG 360 VR gibi mobil ilişkili üretimler devam etmekte.

Bu kadar firmanın yanı sıra sağlam bir adım atarak sanal gerçeklik dünyasına giren Xiaomi bir gözlük üretti.

c70cdd03a259e9b8af62b4960000ebfce06f58bd

Adı Mi VR Play olan sanal gerçeklik gözlüğü resmi bir şekilde tanıtıldı. Xiaomi, Cardboard olarak adlandırılan mobil dünya ile alakalı olarak üretilen cihazın içine telefon koyulabiliyor.
Hafif olması adına likra malzemeden üretilen Mi VR Play, ayrıca telefon koyulan bölümü fermuarlı yapmış ve fark yaratmış. 4.7 inç ile 5.7 inç boyutundaki cihazları destekleyen Mi VR Play metal butonu ile kolaylık sağlıyor. Darbe ve çizilmelere karşıda bir o kadar dayanıklı diyebiliriz.

d9ee6d04d58815e58969be11276fe6a56ec50b42
Bir çok Tasarım seçeneği sunuyor

Yukarıda ki resimde görüldüğü gibi 6+1 farklı renk seçeneği ile geliyor. Şuan deneme aşamasında olan ürün çok kısa süre piyasaya sunulması bekleniliyor. En fazla satış fiyatı ise 20 Dolar olarak düşünülüyor.

5ee6a368c3593ab14c09c8e3cd9e199077132551

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...

Huawei Nova 8 Pro, Canlı Canlı Görüntülendi!

Huawei, Nova 8 serisi akıllı telefonlarını bu yıl Aralık ayında duyuracak. Nova 8 serisinin üç Nova 8 SE, Nova 8 ve Nova...

Realme, Ekim Ayında Toplam 9 Ürün Piyasaya Sürecek!

Akıllı telefon üreticileri, son zamanlarda kendilerine ait bir ekosistem oluşturmaya istekliler. Yeni olsa da Çinli şirket Realme, akıllı telefonlara ek olarak çok...