Ana Sayfa Akıllı Telefon Xperia XZ2 Premium Tanıtıldı! İşte Özellikler

Xperia XZ2 Premium Tanıtıldı! İşte Özellikler

Özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken Sony Xperia XZ2 Premium modelinin tanıtımı yapıldı. Sony Xperia XZ2 Premium için tüm detaylar haberimizde...

-

XZ2 modellerini güncelleyeceği bilinen Sony, merakla beklenen adımı attı ve Sony Xperia XZ2 Premium akıllı telefonlarını duyurdu. Genel olarak aynı özelliklere sahip olması beklenen Sony Xperia XZ2 Premium modelinin, seriden çok daha farklı bir yapı ile geldiğini gördük. Tasarım kısmında çok önemli değişiklikler olmasa bile teknik kısımda bazı detayların büyük oranda fark oluşturduğu görülüyor. Hemen yeni akıllı telefonların özelliklerinden ve farklarından bahsedelim.

Sony Xperia XZ2 Premium Nasıl Bir Telefon?

Yeni model XZ2 amiral gemisi akıllı telefonların Pro ya da Plus serisi olarak değerlendirilebilir. Haliyle telefonun tasarımında Xperia XZ2 modellerinin havasını görüyoruz. Yine çerçeveli ekranlarla gelen ve arka kısımda dışa doğru bombeli bir tasarım sunan Sony, bu kez en büyük farkı çift kamera kısmında ortaya koyuyor.

Sony Xperia XZ2 Premium

Yeni akıllı telefonun, iPhone X modelinde olduğu gibi dikine kamera yerleşimi yaptığını görüyoruz. Çift kameranın dikine konumlandırılmış olması, arka kapak tasarımını doğrudan etkilemiş. Sony, çift kameranın dikine yerleşimine uyum sağlamış ve parmak izi sensörleriyle flaş ışıklarını aynı düzende konumlandırmış. Ön kısımda ise yine herhangi bir fiziksel tuş bulunmuyor.

Teknik özellikler kısmında ise Sony Xperia XZ2 modelini geride bırakan bir telefon var. Sony Xperia XZ2 Premium modelinde yine Snapdragon 845 işlemcileri kullanılıyor ve bu kez RAM bellek miktarı 6 GB. 64 GB depolama alanıyla beraber gelen telefon, anlamsız bir şekilde depolama alanını bir hayli düşük tutmuş. Fakat 400 GB seviyesine kadar artış yapabildiğinizi belirtelim. Snapdragon 845 modeliyle beraber X20 modemleri sunan telefonun 1.2 Gbps indirme hızlarına ulaştığını görüyoruz.

Sony Xperia XZ2 Premium

En büyük fark ise ekran kısmında. 5.8 inçlik ekrana sahip olan Sony Xperia XZ2 Premium, kasa kısmında ise 6.2 inç boyutunda. Yani ekranların biraz çerçeve alanı bulunmakta. Ekran çözünürlük değeri ise 2160 X 3840 yani 4K değerinde.  Bu ekran çözünürlük değeri, Sony Xperia XZ2 Premium modelinin en büyük artılarından bir tanesi. HDR desteği de bulunan ekranın, görüntü kalitesi gerçekten çok yüksek.

Son olarak kamera kısmına geçelim. Sony Xperia XZ2 Premium çift arka ve tek ön kameraya sahip. Ön kamera kısmında 13 MP değerinde f/2.0 diyafram açıklığını kullanan bir kamera bulunuyor. Geniş açıya sahip olan kameranın, arka kısımda ise çift kamera karşılığı bulunuyor. 19 MP değerinde f/1.8 diyafram açıklığı olan arka kamera, 12 MP değerinde ve f/1.6 diyafram açıklığında ikinci bir kamerayla beraber geliyor. Yine 4K çekim yapabilen kameraların, hızlı çekim destekleri de bulunuyor.

Sony Xperia XZ2 Premium

Tüm bu özellikleri ve 3540 mAh değerinde hızlı şarj destekli bataryalarıyla beraber Sony Xperia XZ2 Premium modelinin fiyatının ne olacağı ise belli değil. Bunu Sony’nin açıklaması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here