Sony-Xperia-Z4

Akıllı telefon dünyasında iddialı modellerden birisi olan Sony Xperia Z3’ün bir üst modeli olacak Xperia Z4 hakkında ilk bilgiler gelmeye başlamış durumda. Xperia serisinin son modeli ve Sony’nin iddialı modellerinden olacak Xperia Z4, yeni bir ekran ile gelerek Snapdragon 810 işlemci ile geleceği düşünülmektedir.

Hızlı bir RAM ile performansının gayet yüksek olacağını söyleyebileceğimiz Sony Xperia Z4, Haziran ayı ya da Mayıs ayı içerisinde tanıtılması beklenen bu akıllı telefon, tasarım itibari ile Sony Xperia Z3 modelini andırabilecektir. Xperia Z4‘de Xperia Z3’te bulunan ısınma sorununu bulunup bulunmayacağı, Sony’nin bu konuda bir gelişme yapıp yapmadığı ise bilinmemektedir. Oldukça önemli bir konu olan ısınma sorununun Xperia Z4’de ortadan kaldırılacağını umuyoruz.

sony-xperia-z-back-power-button

Xperia Z4, ayrıca iddialı rakiplerin çıkacağı yeni nesil cep telefonları ile aynı zaman aralığında tanıtılacağı için oldukça iddialı modeller ile kıyasıya yarış içerisinde olacağını da belirtmeliyiz. LG G4 gibi oldukça merakla beklenen üst segment modellerin de tanıtımının gerçekleşmesi Nisan ayı sonunda beklenmektedir.

Bakalım Sony Xperia Z4, nasıl bir tepki ile karşılaşacak ve kullanıcılardan olum – olumsuz hangi alanlarda eleştiri alacak göreceğiz. Cihazın ayrıca Xperia Z3 Neo ismini de alabileceği iddialı bulunurken, Sony’nin bu konuda hiçbir bilgi ermemesi merakları giderek artırmaktadır. Ekran camı ise 2.5d ismini alan bir cam olacak olup, cihazın tanıtımı ile daha net bilgilere kavuşacağımız söyleyelim.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.