yahoo tek sifre

İnternet arama motoru olarak bir döneme damgasını vuran  Yahoo, eski şaşalı günlerini arar oldu. Öyle ki uzun zamandır yayın hayatında olan ve ilk olması sebebi ile milyonlarca kullanıcının akın ettiği oyun servisi Yahoo Games‘i kapatacağını açıkladı.

İnternetin evlere yeni yeni misafir edildiği ilk dönemlerde Yahoo, bir çok kişiye internet üzerinden ilk oyun deneyimini yaşatmıştı. Pc oyunlarının gelişen teknoloji ve yazılım destekleri alması ile kapasitesinin artması yanında online oyun sunan firmaların çoğalması ile birlikte bu gelişime maddi olarak yatırım yapmayan Yahoo Games, elindeki eski oyunları sonlandırmaya başlamış olduğu 2014 yılından itibaren kullanım grafiği hep aşağı düşmeye başlamıştı. Şimdi ise Yahoo, bu eski oyun platformunu ne zaman sonlandıracağını açıkladı.

Yahoo Games

Duyurulara bakılırsa Yahoo, Yahoo Games’i kesin olarak 13 Mayıs 2016 tarihinde kapatacak. Nostaljik hale gelen Yahoo Games oyunlarını oynamak isteyenler, yada oyun oynamaya devam edenler 13 Mayıs 2016 tarihe kadar oyunlarına devam edebilecekler ancak oyun satın almak istiyorsanız artık bu zor gibi zira 14 Mart tarihinde oyun satışları sona erdirilmiş bulunuyor.

screenshot

Oyun satın alıp da oyunlarını halen oynamaya devam eden kullanıcılar ise, şimdiye kadar yaptıkları satın alımları aktarmak için oyunların dağıtımcıları ile görüşmek zorunda. Çünkü Yahoo, bu oyun dağıtımcılarından kapanış tarihinden önce bir geçiş planı hazırlamalarını istemiş bulunuyor.

Yahoo, temel hizmetlerine odaklanmak ve parasal harcamaları kısmak amacı doğrultusunda Games’in yanı sıra bazı diğer hizmetleri de sona erdiriyor. Sona erdirilecek olan diğer hizmetleri sayarsak; Livetext, Yahoo’nun bazı bölgesel medya hizmetleri (Birleşik Krallık için Yahoo Astrology gibi) ve geliştiriciler için BOSS API’leri sayabiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here