Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Yahoo Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor

Yahoo Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor

Sanal para dünyası için yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bu kez Yahoo kripto para dünyasına giriş yapmaya hazırlandığını gösterdi. Yahoo sanal para birimi mi geliyor? İşte bilinenler ve yeni açıklamalar...

-

Yaşanan güvenlik skandallarından en çok etkilenen firmalardan biri olan Yahoo, geçtiğimiz yıllarda kullanıcılarının bilgilerini koruyamadığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Güvenlik sorunlarını çözemediği belirtilen Yahoo için tüm bu süreçte çok ciddi oranda değer kaybı yaşanmıştı.

Bir yandan markanın değer kaybı yaşadığını gördük bir yandan da çok ciddi oranda maddi bir değer kaybı yaşandığını gördük. Ardı ardına gelen bu haberlerden sonra zor zamanlar geçiren Yahoo, şimdi ise bu zararı gidermek için yeni bir sektöre giriş yaptı. Öyle ki firma için kripto para dünyasına giriş yapacağı yönünde haberler ortaya çıkmaya başladı.

Yahoo Kripto Para Borsasını Satın Alıyor

Bu noktada ilk adımın ise doğrudan kripto para borsalarından birinin alınmasıyla gerçekleştirildiğini de belirtelim. BitARG isimli olduğu bilinen sanal para borsasının azınlık hissesini, yani %40’lık hissesini alacağı açıklanan firma, henüz satın alma işlemini de gerçekleştirmiş değil. Muhtemelen 18 milyon dolar gibi bir rakamın ödeneceği belirtilirken, firmanın bu teklifi ne kadar arttırma yolunda olduğu ise bilinmiyor.

Yahoo Kripto Para

İddialara göre Yahoo, 28 milyon dolara kadar teklifini attırmayı planlıyor. Satın almanın ne zaman gerçekleşeceği konusunda ise net bilgiler yok. Şu an için tek bilinen yıl içerisinde satın almanın gerçekleşecek olması. 2018 yılı içerisinde satın almanın gerçekleşmesinin hemen sonrasında ise firmanın kendi kripto para birimini sunacağı konusunda iddialarda var. Yani borsanın sırf bu yüzden alındığı bile belirtiliyor.

Bir yandan borsanın kripto para gücünün kullanılacağı bir andan da doğrudan firma adıyla sanal para biriminin geleceği belirtiliyor. Ardı ardına gelecek olan bu adımların ne kadar etkili olacağı ve firma için nasıl değişikliklerin yaşanacağını da merakla bekliyoruz. Bu konuda detaylar geldikçe sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here