Ana Sayfa Akıllı Telefon Yahoo Messenger Yolculuğu Son Buldu

Yahoo Messenger Yolculuğu Son Buldu

Uzun bir süredir kullanılan Yahoo Messenger için yolun sonu gözüktü. Yahoo Messenger ne zaman son bulacak? Firma açıklama yaptı mı?

-

Bir zamanların en değerli şirketleri arasında gösterilirken son dönemde pek fazla adını duymadığımız Yahoo, son olarak dev bir satın alma haberiyle gündeme gelmişti. Öyle ki bir dönemin devi girdiği sıkıntılı dönemden sonra ABD’nin telekomünikasyon devlerinden biri olan Verizon’a satılmıştı. Şirketin satışının gerçekleştirilmesinin ardından ise düşüş devam etti. Aslında bu satın alma sonrasında firmanın yeniden yükseleceği ve yeni trendlere ayak uyduracağı düşünülüyordu. Ancak tam tersi bir durum yaşandı ve düşüş devam etti. Yaşanan bu düşüşlerin hemen arkasından ise Yahoo Messenger için radikal bir karar alındığı açıklandı.

Yahoo Messenger Kapatılıyor

20 yıllık bir geçmişi bulunmasına karşın Yahoo Messenger hayatına son vereceğini belirten firma, bir dönemin daha son bulduğunu açıklamış oldu. Oldukça köklü ve alanında ilk olan uygulamalardan biri olarak gösterilse de Yahoo Messenger için alınan kararın gerekçeleri de oldukça mantıklı. Öyle ki gerekçelerde ilk dikkat çeken detay uzun süredir herhangi bir trafik elde edilememesi. Kullanıcıların diğer servislere ilgisi tartışılmaz bir düzeyde.

Yahoo Messenger

Rakip uygulamaların milyonlarca kişiye ulaşan kullanıcı sayıları ve her gün artan trafiklerini düşünecek olursak, Yahoo Messenger net bir şekilde geri planda kalmış gibi gözüküyor. Bu nedenle kapatma kararının mantıklı bir karar olarak karşılandığını da ekleyelim. Sistemin kullanımının ise 1 ay daha devam edeceği belirtildi. Şu an için yapılan açıklamalara göre yeni üye kaydı alımları şimdiden durdurulmuş durumda.

Sistemi kullanan kullanıcılar için ise son tarih 17 Temmuz olarak açıklandı. 17 Temmuz tarihinden sonra kullanıcıların Yahoo Messenger servisi kullanması mümkün olmayacak. Bir devrin sonu olarak gösterebileceğimiz yeni kararın ardından Yahoo için benzeri kararlarında gelmeye devam edeceği belirtiliyor. Bu konuda yeni açıklamalarla beraber farklı sistemlerinde kapatıldığını görebiliriz. Hatta süreç böyle devam edecek olursa Yahoo tamamen son da bulabilir.

25,701BeğenenlerBeğen
57,384TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


Telefon Karşılaştırma Sayfası Yenilendi! Artık daha hızlı ve daha akıllı. Size hangi telefonun daha iyi olduğunu söylüyor..
+