Ana SayfaTeknoloji HaberleriYandex Elfçe Çeviriye El Attı

Yandex Elfçe Çeviriye El Attı

-

Yandex Çeviri ile yeni suni bir dil doğuyor desek yerinde olacak.

Yandex Çeviri servisi bundan böyle sinema ve roman dalında dünya çapında büyük başarıya imza atmış J.R.R. Tolkien’in eseri olan Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde geliştirdiği Elfçe dili ile de hizmet sunacak. Kullanıcılar artık Yandex Çeviri’de yer alan 64 dilden biri ve hayal mahsulu kurgu bir dil olan Sindarin Elfçesi’ne çeviri yapabilecek.

yandex-sindarin

Yandex’in kullanıcıları için bilinmez ama belki hayatını kolaylaştıran özelliklerinden Yandex Çeviri’ye yeni bir dil daha eklendi. Romanda sıkça telaffuz edilen Sindarin Elfçesi, Yandex Çeviri’de yer alacak olan 65. dil olarak eklendi. Hobbit, Silmarillion ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien tarafından geliştirilen Elf dillerinden biri olan Sindarin Elfçesi, Yandex Çeviri’de bulunan 64 dile çevrilebilecek. Kullanıcılar ayrıca bu dillerdeki metinleri Sindarin Elfçesine de çevirebilecekler.

Bundan sonra aşk mesajlarınızı Sindarin Elfçesine göre yazın…

J.R.R. Tolkien’in, kitaplarında yer alan ve hayali kahramanı Elf ırkı için tamamen kendisinin geliştirdiği bir dil olan Elfçe, dilbilgisi kuralları ve yaklaşık 25 bine ulaşan kelime sayısıyla en gelişmiş kurgu dillerden biri olarak gösteriliyor. Sindarin de Tolkien’in kitaplarında Elflerin büyük çoğunluğunun kullandığı dil olarak adını duyurmuş durumda. J.R.R. Tolkien’in doğum günü olan 3 Ocak tarihinde beta sürümüyle kullanıcılarla buluşan Elfçe çeviri özelliği ilk aşamada sadece Yandex Çeviri’nin masaüstü versiyonunda yer alacak. Bakalım bundan sonra google translate hangi hamleyi yaparak bizi şaşırtacak.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here