Ana SayfaMobil UygulamalarYandex Navigasyon Nasıl Kullanılır

Yandex Navigasyon Nasıl Kullanılır

-

Yandex Navigasyon Nasıl Kullanılır

Google’ın internet sektöründeki gücünü kanıtlaması ve ulusal anlamda en büyük sermayeli şirketler arasında yerini almasıyla birlikte, benzer arama motoru şirketleri hızla geliştirilmeye başlandı. Ülkemizde dahil olmak üzere Dünyanın hemen her yerinden benzer projelerin geliştirilmeye çalışılması ilk başlarda başarılı olacağı gözüyle bakıldı ancak, sonraki dönemlerde Google’a büyük bir rakip olarak hiç birisi başarılı olamadı.

Tüm Dünya’da bilgisayar korsanlığı alanında oldukça tehlikeli olan ve kodlamadaki başarıları sayesinde isimlerini duyuran Ruslar, bu işe el atarak Yandex’i geliştirdi ve arama motoru konusunda ilk defa Google’a ciddi bir rakip olarak piyasaya sundular.

Google; gerek ekonomik durumunun iyileşmesi gerekse mühendis kadrosunu geliştirmesi sebebiyle, sadece arama motoru konusu ile sınırlı kalmayıp özellikle; Android, Google Maps gibi bir çok alanda Dünyada ilk olan başarılara imza attı. Google Haritaların ücretsiz olarak navigasyon hizmeti vermesi Yandex’i harekete geçirerek, Yandex Navigasyon un geliştirilmesini sağladı.

Günümüzde aktif olarak gerek Android gerekse iOS işletim sistemlerinde başarılı bir şekilde kullanılan Yandex Navigasyon incelemesi yaptığımız uygulamanın ücretsiz olması ve arayüz başarılılığı sayesinde ilgi çekiyor.

Sizler için program içerisinden bazı görüntüler alarak Yandex Navigasyon u inceledik. Prorgamı dilerseniz Play Store – Apple Store gibi mağazalardan ücretsiz edinebilir, dilerseniz aşağıda sizler için paylaşmış olduğum linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Yandex Navigasyon

Yeşil renkli ” Yükle ” butonuna basarak Apk’nın inmesini ve mobil cihazımız için otomatik kuruluma başlamasını sağlayabiliriz. 60 Megabyte civarı bir dosya boyutu olan Yandex Navigasyon, kullanım esnasında GPS kullandığı için herhangi bir internet harcaması yapmamaktadır. Sadece trafik yoğunluğu veya mekan görseli gibi özelliklerin aktif olması halinde küçük boyutlarda internet harcamaktadır. Ancak programın offline (internetsiz) olarak çalışabildiğini unutmamak gerekir.

Yandex Navigasyon

Programımız indirilip kurulduktan sonra ilk olarak navigsayon hizmeti açık olduğu zamanlarda, trafiğin yoğunluğunu veya yol üzerinde bulunan çalışma – kaza gibi olağanüstü durumları sesli olarak duyuracağını bildirmektedir. Alt kısımda kırmızı ok ile gösterdiğim Devam butonuna basarak login ( giriş ) ekranına geçiş yapabilirsiniz.

Yandex Navigasyon

Yandex Navigasyon inceleme

kullanımına geçmeden önceki son adım olan ” Oturum Aç ” işlemine geldik. Dilerseniz sağ üst kısımda bulunan çarpı işaretine tıklayarak giriş yapmayabilirsiniz. Eğer bir yandex hesabınız mevcut ise Oturum aç diyerek giriş yapabilirsiniz. Bizim bir hesabımız olduğu için oturum açarak kullanmak istedik ve giriş yaptık.

Yandex Navigasyon inceleme

Giriş yaparak uygulamayı başlattıktan sonra karşımıza gelen ilk ekran, sık kullanılan adreslerimiz olacaktır. Sıklıkla gittiğimiz ve adres bulmakta zorluk çektiğimiz bölgeleri buraya ekleyerek, bir sonraki tercihimizde harita üzerinden arama işlemine tabi tutmadan otomatik olarak belirleyebilir, ve bölgeye ulaşım sağlayabiliriz.

Yandex Navigasyon inceleme

Sık kullanılan yerler menüsünde kullanacağımız bir satırın bulunmaması halinde, sağ alt kısımda bulunan ” Arama ” ikonunu kullanarak programın asıl kullanım bölümüne geçebiliriz. Arama sayfasında etrafınızda size en yakın olan; Fastfood, Restoran, Benzinlik, Bar, Atm, Otel, Sinema, Market, Eczane, Oto Servisi gibi günlük hayatımızda can kurtaracak derecede önemli işletmeleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer kategori seçimi yapmadan direkt olarak bir adres bulmak istiyorsanız ekranın üst kısmındaki beyaz arama satırını kullanarak dilediğiniz adresi bulabilirsiniz.

Yandex Navigasyon inceleme

Yandex Navigasyon Nasıl Kullanılır

Günlük olarak kullanım alanlarının en başında ise trafik yoğunluğunu gösteren canlı harita gelmektedir. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayan sürücüler, izleyecekleri istikametteki alternatif sakin yolları görebilir, yoğun trafiğe girmeden zaman kazanabilirler.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here