Yandex
Yandex, Hababam SInıfının vizyona giriş tarihini konu aldı

Rus arama motoru devi, Türklere özel görselleri ana sayfasına taşımaya devam ediyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin ardından ikinci kez bu tür bir girişimde bulunan Yandex, Hababam Sınıfı’nın vizyona giriş tarihini de ana sayfasından kutladı.

Yandex’ten Yine Anlamlı Görsel

Hababam Sınıfı filminin ilk kez izleyicilerle buluştuğu 1 Nisan 1975 tarihine atıfta bulunularak hazırlanan görsel, bugünlüğüne Yandex arama motoru kullanıcılarına sunuldu. Yandex’i böyle bir girişimde bulunmasında neden olarak görülen ise Türk internet kullanıcılarına daha fazla hitap ettiğini ispatlayarak; Yandex arama motoruna karşı daha sıcak bakmalarını ve kullanmaya başlamaları ile sonuçlanabilir.

Rıfat Ilgaz’ın hala okunan klasik eserlerinden sinemaya aktarılan Hababam Sınıfı serisi içeriklerine; görseli tıkladığınız anda ulaşabiliyor. Komedi dolu sahneleri yeniden izleme olanaklarına sahip olabiliyorsunuz. Videoların dışında filmde var olan kişilerin biyografileri ve filmin afişlerine de erişiminizi daha kolay bir biçimde sağlayan Yandex; 1 Nisan gününe farklı bir boyut kazandırarak, eski günleri yad etmemizi sağlayan bir görseli ana sayfasında yer etmesini sağladı.

Baş rollerde Münir Özkul, Halit Akçatepe, Kemal Sunal, Adile Naşit ve Tarık Akan gibi Türk sinemasına yön veren şahsiyetlerin toplandığı Hababam Sınıfı serisi, adeta bir yıldızların buluşması olarak da nitelendirilebiliyor. Türk insanının gönlünde her zaman yeri olan bu filmlerin hatırlanması da mutlu eden bir gelişme olarak kendini gösteriyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here