Withings adında şirket Nokia tarafınca satın alınmışken, şirketin ilk akıllı saati kısa süre sonra satışa sunulacak.

Withings adına sahip olan şirket Nokia tarafından uzun süre izlenirken, son görüşmeler ile beraber şirket satışı hakkında Withings ile Nokia el sıkışmıştı. Bu anlaşma sonucu ile beraber şirket tamamiyle Nokia bünyesi altına girdi. Withings tarafınca üretimi yapılması beklenilen akıllı saatin kısa süre duyurulacağı bekleniliyor.

Giyilebilir teknoloji olarak faaliyet gösterecek olan Nokia, bu konuda Withings’i satın alarak bu yolda yürümeye tercih etti. Bu şirket üzerinden üretimler yapılarak Nokia giyilebilir teknolojiye ilk adımı atmış olacak.

Steel HR Geliyor!

Withings tarafınca üretimi yapılacak olan ilk model ismi Steel HR olacak. Yeni akıllı saatte olacak özellik ve tasarım için ciddi bir çalışma sürdürüleceği belirtilirken, metal bir çerçeve ve çok ince kayışlar ile gelen Steel HR çok farklı bir saat olarak görülecek. Hemde saat üzerinde şirket tarafınca geliştirilmiş olan bütün sağlık uygulamaları yer alıyor.

Uzun Pil Ömrü!

Steel HR için ayrıca bir özellik oldukça dikkat çekti ve olumlu karşılandı. Yeni saatin 25 gün şarj ihtiyacı duymayacağı belirtilirken, 25 gün çevrimiçi kullanım sunacak olan Steel HR, olurda şarj edemezseniz ayrıca 20 gün daha çevrimdışı olarak çalışabiliyor. Bu konuda diğer akıllı saatlere göre daha büyük bir avantaja sahip olan Steel HR bu özellikle gelecek. Steel HR fiyatı ise tam olarak 200 dolar üzerinden satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here