Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Yeni Apple Car, 2024'te Piyasada Yerini Alacak!

Yeni Apple Car, 2024’te Piyasada Yerini Alacak!

Apple, otomobil sektörüne de el atıyor. Şirketin kendi kendine giden yeni aracı 2024'te kesin olarak piyasaya sürülebilir. İşte o detaylar..

-

Apple, yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor ve bunlardan biri, şirketin başka bir ürün kategorisine işaret eden Elektrikli Araçlar diyebiliriz. Bununla ilgili büyük gelişmeler bulunuyor.

Reuters‘ın yeni bir raporu, Apple’ın kendi kendine giden otomobil teknolojisiyle ilerleyeceğini ve 2024 yılına kadar üretime başlamayı planladığını iddia ediyor. Üstelik bu otomobilin yanısıra, şirket aynı zamanda bir “sonraki seviye” pil teknolojisi üzerinde de çalışıyor.

Bilmeyenler için Apple’ın Project Titan adlı otonom otomobil projesi 2014 yılından beri çalışmalara girmiş ve firma kendi elektrikli arabasının sıfırdan tasarımına başlamıştı.

Apple Car

Bununla birlikte, proje sorunsuz bir şekilde ilerlemekte zorlandı ve Apple, teknolojinin yalnızca yazılım kısmına odaklanmaya karar verdi. Ancak birkaç yıl önce Doug Field, projeyi denetlemek ve ekibi yenilemek için Tesla’dan yardım aldı.

Görünüşe göre bu projenin gelişimi, şirketin ticari araçlar üretmesi için yeterince önemliydi. Reuters, Apple’ın amacının kitle pazarı için kişisel bir araç yapmak olduğunu ve Google’ın Waymo gibi rakiplerinin sürücüsüz bir araç çağırma hizmeti için yolcu taşımak için robo-taksiler inşa etmek olduğunu ekliyor.

Rapor, arabada kullanılabilecek bataryaya da ışık tutuyor. Bir kişi, yeni bir pil tasarımının pil maliyetini “radikal bir şekilde” azaltabileceğini ve aynı zamanda aracın menzilini artırabileceğini söylüyor.

Apple markalı otomobili hangi şirketin monte edeceği henüz belli değil. Apple‘ın yazılım kısmına devam etme ve teknolojisini geleneksel bir otomobil üreticisi tarafından yapılmış bir otomobile aktarma olasılığı da var.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakReuters

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Asus Rog Moba 5 Serisi Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Asus Rog Moba serisi, oyun meraklıları için profesyonel oyun seviyesinde dizüstü bilgisayarlardan oluşuyor. Asus, şimdi Rog Moba 5 serisi adı altında yeni bir dizüstü...

Samsung Galaxy Note Serisine Elveda Deme Vakti!

Geçtiğimiz yıl, Galaxy S serisinin S Pen için destek alacağına dair raporların ardından Samsung'un Galaxy Note serisini sonlandıracağına dair söylentiler vardı. Aralık ayında bir...

Samsung Galaxy M62 Çok Yakında Piyasada Yerini Alacak!

Samsung, Galaxy M serisi ile orta sınıf telefonlarını müşterileriyle buluşturuyor. Yeni Galaxy M62'ye dair yepyeni raporlar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Çiçeği burnunda telefonumuz,...

Honor V40’in Daha Fazla Özelliği Ortaya Çıktı!

Honor, Huawei'den ayrıldıktan sonra bağımsız bir şekilde akıllı telefon pazarında yer almaya devam ediyor. Şirket bağımsız olduğundan bu yana henüz yeni bir model akıllı...

Samsung Galaxy Tab Active 3 Satışa Çıktı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarının yanı sıra tablet pazarında da oldukça güçlü ve yeni cihazlar ile karşımıza çıkıyor. Firma geçtiğimiz...