Ana SayfaTeknoloji HaberleriYeni Chrome OS Güncellemesi Yayınlandı - İşte Yenilikler

Yeni Chrome OS Güncellemesi Yayınlandı – İşte Yenilikler

Google'ın yeni Chrome OS güncellemesi yayınlandı. Chromebooklara gelen bu güncelleme birden fazla yeniliği beraberinde getiriyor.

-

Chrome OS cihazlarının güncellemeleri bir Android telefondan çok daha uzun sürüyor. Tipik bir Chrome OS cihazı, yaklaşık 6 yıl boyunca yazılım desteği alıyor. Oldukça uzun bir süre, değil mi? Google, Chrome OS cihazlarına bazı ilginç ve kullanışlı özellikler getiren yeni bir güncelleme sunuyor. Bu güncellemelerden biri cihazınızı akıllı bir ekrana dönüştürüyor.

Güncelleme, Chrome OS 88 olarak adlandırılıyor. Güncelleme, Chromebook’unuzun kilidini açmak için ayarladığınız pininizu veya parmak izini kullanarak web’de oturum açma desteği sunuyor. Bu, sitenin WebAuthn’u desteklemesi koşuluyla, bir web sitesinde oturum açmayı kolaylaştıran ve hızlandıran kullanışlı bir özellik diyebiliriz.

google

Google, 2 adımlı doğrulamayı kullanırsanız ikinci faktör olarak PIN kodunuzu veya parmak izinizi de kullanabileceğinizi söylüyor. Güncellemeyle birlikte gelen diğer önemli özellik, Chromebook’unuzu kişiselleştirilmiş bir akıllı ekrana dönüştüren bir kişiselleştirme özelliği.

Google Nest Hub’ınızın fotoğraf albümünüzdeki fotoğrafları kilit ekranında görüntülemesini seçebildiğiniz gibi, artık Google Fotoğraf albümünüzdeki veya Chromebook’unuzun kilit ekranında, fotoğraflarını da gösterebilecek.

google

Kilit ekranınız o anki hava durumu ve o anda ne çalmakta olduğu gibi bilgileri de gösterecek. Ayrıca oynatmayı kontrol etmek için cihazınızın kilidini açmanıza da gerek olmayacak. Bu ayar, Ayarlar> Kişiselleştirme> Ekran koruyucu kısmından etkinleştirilebilir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakGoogle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here