Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Yeni Gmail Tasarımı Ortaya Çıkmaya Başladı

Yeni Gmail Tasarımı Ortaya Çıkmaya Başladı

Tasarım değişiklikleriyle yeniden dikkatleri üzerine toplaması beklenen Gmail için beklenen detaylar yavaş yavaş geliyor. Servis nasıl değişiklik gösterecek? Güncellemeler ne zaman yayınlanacak? İşte konu hakkında yeni detaylar.

-

Dünyanın en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Gmail, şu sıralar farklı bir konu ile gündemde. Kullanım oranları ve kullanıcılara sunduğu ayrıcalıkları bir yana bu kez mail servisinin gündeme gelme nedeni, tasarım değişiklikleri ve bazı sistem değişiklikleri yapacak olması.

Daha önce sitemizden bu konuda bir bilgilendirme yazısı paylaşmıştık. Şimdi ise söz konusu tasarım değişikliğine ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Gelen bilgilere göre Gmail bambaşka bir yüze kavuşacak. Sözü daha fazla uzatmadan yeni tasarımın nasıl olacağı konusunda bilgilere ve ortaya çıkan son detaylara geçelim.

Gmail Nasıl Değişiyor?

Web sürümü için yeniden düzenleme geleceği belirtilen servisin, özellikle mail klasörlerinin yerleşiminde önemli değişiklikler yapılacağı söz ediliyor. Arayüz sisteminde değişikliklere gidileceği de belirtilen sevisin, takvim, planlayıcı gibi uygulamaları da yeni bir menü üzerinde göstermeye başlayacağı belirtiliyor.

Bunun için sağ kısımda uzanan bir bar olacağından söz ediliyor. Bu şekilde kullanım kolaylığı sağlanacak ve servisler arasında direk olarak geçiş yapılabilecek. Bununla beraber yeni bir kenar çubuğu yerleşimi yapılacağından da söz ediliyor. Kenar çubuğunun tıpkı Windows 10 işletim sisteminde olduğu gibi açılır bir menü şeklinde olacak.

Gmail

Sadece tasarımsal değişiklikleri de görmeyeceğiz. Bunun yanında oldukça önemli işlevsel değişiklikleri de görmek mümkün olacak. Postaların geçici süreyle silinmesini sağlayacak olan yeni özellik, maillerin okunmasını erteleme sistemi gibi birçok yeni özellikte kullanılmaya başlanacak. Tasarımsal ve sistemsel değişikliklerle beraber geleceği belirtilen yeni düzenlemenin tam olarak ne zaman hayata geçeceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bunun için tahmini olarak 8 Mayıs tarihinin belirtildiğini de ekleyelim.

Google’ın geliştirici konferansı sonrasında ortaya çıkması beklenen yeni tasarım ve sistem özelliklerinin, tüm kullanıcılar için geleceğini de belirtemeden geçmeyelim. Muhtemelen beta test sürecinde de kullanıcıların istemeleri durumunda yeni tasarımı denemeleri sağlanacak. Youtube içinde benzeri bir sistem kullanıldığını ve tasarımlar arasında geçiş yapılmasın mümkün olduğunu görmüştük. Şimdi ise aynı durumun Gmail için geçerli olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here