Yurt dışında yapılan bazı araştırmalara göre tüketiciler büyük ekranlı iphone için 200 TL fazla ödemeye razı gibi görünüyormuş.

En son iphone 5 modelinde daha önce 3,5″ olan ekran boyutunu büyültüp 4″ ekranla karşımıza çıkmıştı. Fakat yine de rakip modellere göre daha küçük ekranlı olması pek çok insan için kötü olarak algılandı. Tabi yine de iphone 5 satış rekorları kırmaktan vazgeçmedi.

Ekim ayında tanıtılması beklenen Iphone 6 modelinde ise 4.7″ ve 5″ gibi ekran boyutları konuşulmakta. Çıkan bazı dedikodular ise Apple’ın ekran boyutunda değişikliğe gideceği konusu doğruluyor. Analist Raymond James ise büyük ekranlı iphone modelinin tüketiciler tarafından beğenilip beğenilmeyeceğini gösteren bir araştırma yapmış.

Büyük ekran Iphone için 200 TL fazladan ödemek ister misiniz ? sorunusu tüketicilere soran analist Raymond James %34 ‘ü evet olarak cevap verdi. Tabi herkes yıllardır iphone fiyatının benzer seviyelerde olduğunu bildiklerinden dolayı  olsa gerek bu oranın biraz düşük olması normal karşılanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here