LG Watch OS

G7 ile yeniden bir çıkış yakaladığı düşünülen LG’nin akıllı telefon modellerine eşlik edecek yeni aksesuar serileri için hazırlıkları başladı. Bir süredir LG Watch OS modellerinin özelliklerinin neler olacağı ve nasıl sistemler kullanılacağı konusunda detaylar paylaşılmış ve bu detayları da sitemizden aktarmıştık. Hatta son olarak bazı ekran görüntüleri bile paylaşılmıştı.

Şimdi ise LG Watch OS akıllı saat modeli için sistem özellikleri konusunda yeni detaylar paylaşıldı. Henüz yeni bir görsel paylaşımı yapılmadı ancak yeni detaylar akıllı saat modeli için önemli bilgileri ortaya çıkarıyor.

LG Watch OS Akıllı Saat Özellikleri Neler Olacak?

Henüz kesin olarak hangi işletim sistemini kullanacağı bilinmeyen LG Watch OS akıllı saat modellerinin iki farklı versiyonla geleceğinden söz ediliyor. İlk versiyon için paylaşılan bilgilere göre saat içerisinde Snapdragon 2100 işlemcileri yer alacak. Qualcomm tarafından giyilebilir cihazlar için sunulan işlemcilerin nasıl artılar katacağını ise tanıtımdan sonra göreceğiz.

Bunun dışında yeni modelin 1.2 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. Dairesel tasarım kullanacağı belirtilen ekranın, OLED olacağı da yine gelen bilgiler arasında. Yeni modelin en önemli farkı ise dayanıklılığı olacak. Buna göre LG Watch OS akıllı saat modellerinin dayanıklılığı iki kat arttırılacak. IP68 sertifikasını kullanmaya başlayacak olan akıllı saat, 1,5 metre gibi bir derinlik altında yarım saatin üzerinde dayanıklılık gösterebilecek.

LG Watch OS

768 MB RAM bellek miktarı bulunacağı ve 4 GB gibi depolama alanına da sahip olacağı belirtilen akıllı saat modelinin, tüm sistem özelliklerinin ne olacağı konusunda ise tanıtım beklemek gerekecek. Öyle ki saatin çok daha başarılı bir aktivite takip sistemi sunması bekleniyor.

Aktivite takip kısmında nasıl değişiklikler yapılacağını, daha önce LG G7 modelinin tanıtımı sırasında yapılan açıklamalardan da görmüştük. Marka o dönem bazı ipuçları vermişti. Şimdi bu değişikliklerin LG Watch OS akıllı saat modelinde uygulanması bekleniyor. Saatin teknik özellikleri ve görselleri için yeni detaylar gelmeye devam ettikçe sitemizden paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here