macbook ince

Apple etkinliğinde beklenen oldu ve Yeni Macbook 12 inç Retina tanıtıldı. Aslında macbook Air modelinin 12 inçlik versiyonunu beklerken, Apple bir sürpriz yapıp Macbook adıyla duyurdu. Yeni Macbook Retina notebook bilgisayar 12 inç ve retina ekrana sahip.

Yeni Macbook Retina 12 inç Fiyatı

Yeni Macbook‘un fiyatı da açıklandı. Apple yeni bilgisayarların fiyatını 1.299 $ olarak açıkladı. Bu fiyatın Amerika için belirlendiğini unutmayın. Fakat Türkiye fiyatını hesaplamak zor olmayacaktır. Çünkü mevcut Macbook Air ve Macbook Pro fiyatları da bu şekilde. Bu ürünlerin fiyatları ile kıyaslarsak yaklaşık 4.299 TL civarı bir etiket fiyatına sahip olacağını söyleyebiliriz. Tabi ki bu rakam doların artışı ile değişiklik gösterecektir.

macbook retina

Yeni Macbook Retina özellikleri

Apple az önce tanıttığı cihazın özelliklerinden de bahsetti. Bizi şaşırtan en büyük özellik işletim sistemi olarak intel core i5 M kullanıyor olması oldu. Bunun yanında 8 GB Ram ve 256 GB SSD hafızaya sahip olacağını söyleyebiliriz. Ekran kartı için ise HD 5.300 tercih edilmiş. Aslında bu bilgisayarın daha çok internet ve iş kullanımları için tasarlandığını söyleyebiliriz.

Yeni Macbook Retina ekrana sahip. Bu ne demek oluyor. Tamı tamına 2304×1440 çözünürlüğe sahip. Ayrıca tasarımı da oldukça değişmiş. Yeni touchpad ile kullanım daha da kolay hale geliyor. Ölçüleri ve ağırlığı da göz dolduran nitelikte. yaklaşık 1 kg ağırlığında ve 13.1 mm kalınlığa sahip.

Yeni Macbook Retina çıkış tarihi.

Apple yeni macbook’ların 10 Nisan’da satışa sunacağını açıkladı. Bu ürün için herhangi bir ülke belirtmediklerinden dolayı ülkemizde de satışa sunulması bekleniliyor. Türkiye’de satışa sunulacağı zaman tahminimizce 10 Nisan’dan 1-2 hafta sonrası olacaktır.

Yeni Macbook Retina Görselleri


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here