Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Yeni Matebook X Pro, 19 Ağustos’ta Görücüye Çıkacak!

Yeni Matebook X Pro, 19 Ağustos’ta Görücüye Çıkacak!

Huawei Matebook X Pro büyük bir güncelleme aldı. Detaylar haberimizde!

0

Tam olarak bir hafta önce ünlü bir kaynak, Huawei‘nin 19 Ağustos’ta yeni bir dizüstü bilgisayar tanıtacağını ancak tanıtılabilecek bilgisayarlar listesinde yeni bir MateBook X Pro’nun olmadığını açıkladı.

Şimdi ise Huawei, MateBook X Pro’nun gerçekten büyük bir güncelleme aldığını doğruladı. Bilgisayarın tanıtım videosunda ne kadar ince ve hafif olduğu anlatılıyor, bu da taşınabilirlik açısından muhtemelen daha iyi olduğu anlamına geliyor.

Önceki söylentiler, ekranın neredeyse yüzen bir ekran gibi aşırı ince çerçevelere sahip olacağı da öne sürülüyor. Ve çözünürlük 3K’ya kadar çıkabilecek.

Ek bir bilgi olarak, HarmonyOS işletim sistemi de yakında geliyor. Ancak bu yıl akıllı telefonlar için mevcut bir güncelleme olmayabilir. Yani Matebook X gibi bilgisayarlar için mevcut olacak.

Bu yeni lansmanda, bir yıldan fazla bir süredir geliştirilmekte olan ve 80.000’den fazla uygulama ve 1,6 milyon kayıtlı geliştiriciyle dünya genelinde 700 milyon aylık aktif kullanıcıyı aşan HMS Core 5.0 (Huawei Mobil Hizmetleri) da olacak.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version