Abone Ol
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Yeni Nesil AirPodslara Bir Bakış

Yeni Nesil AirPodslara Bir Bakış

Apple'dan yepyeni bir patent geldi! Bu yeni nesil bir Airpods olabilir...

-

Apple‘ın AirPods olarak adlandırılan gerçek kablosuz kulaklıkları, şirketin en çok satan ürünlerinden biri olmaya devam ediyor. Şirket, aktif bir gürültü engelleme özelliği sunarak AirPods Pro‘nun lansmanı ile iyi bir teklif sundu.

Şimdi, Apple’dan (AppleInsider aracılığıyla) gelen yeni bir patent, şirketin AirPods’un yeni bir sürümü üzerinde çalışabileceğini gösteriyor. ABD merkezli teknoloji devi, ses iletimini normal hava bazlı ses iletimi ile birleştiren bir sistem geliştirmiş.

Bu teknolojinin bazı dezavantajları arasında, esas olarak yüksek frekansta çalışma yeteneğinin olmaması da yer alıyor. Insanın işitmesi 20Hz ile 20.000Hz arasında değişiyor, ancak kemik iletimi sadece 4.000Hz’nin altındaki seviyelerde etkili ve daha sonra ses kalitesi bozulmaya başlıyor.

Bu yeni nesil Apple patentinin yüksek frekanslı ses için bir çözümü var. Kemik iletimi yoluyla bir kompresör kullanarak orta ve düşük frekanslı sinyaller verirken, yüksek frekanslı sinyaller hava yoluyla iletiliyor ve iyi imkanlar sağlıyor.

Apple’ın “Ses kompresörleri kullanarak çok yollu ses simülasyonu” başlıklı patenti ilk olarak Mayıs 2018’de sunuldu. Apple’ın her yıl patent sayısını kaydettiğini ve hepsinin ticari ürünlere dönüşmediğini unutmayın. Yine de bu patentin gerçek halini raflarda görmeyi çok isteriz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nokia C3 Geekbench’te Göründü

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı görüldü, şimdi Nokia C3 olduğunu biliyoruz, çünkü artık elimizde benchmark veritabanında adı onaylayan...

Instagram Nasıl Dondurulur?

Instagram dondurma, güzel bir ayrıcalık. Ayrıcalık demek ilk etapta size farklı gelebilir. Ama işin aslı tam olarak bu. Bunu eskiye dönerek açıklayacağım.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G Basın Görüntüleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G, şirketin 5 Ağustos'taki çevrimiçi unboxing etkinliği sırasında nihayet resmiyet kazanacak. Tasarım mistik bronz ve mistik siyah...

Torrent Oyun İndirmek Bilgisayarınıza Zarar Verir mi?

Torrent oyun indirmek, adeta korsan oyun sektörünün kilit noktası. Torrent yaygınlaşmadan önce de oyunların korsan versiyonları indirmeye açılıyordu ama oyunu indirmek ayrı...

Vivo S7 5G’nin Teknik Detayları Ortaya Çıktı!

Vivo, 3 Ağustos'ta Vivo S7 5G akıllı telefonunu tanıtacak. Dün, telefonun ön ve arka tasarımını ortaya çıkaran görüntü, Vivo S7 5G'nin çift...