Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Yeni Nesil AirPodslara Bir Bakış

Yeni Nesil AirPodslara Bir Bakış

Apple'dan yepyeni bir patent geldi! Bu yeni nesil bir Airpods olabilir...

-

Apple‘ın AirPods olarak adlandırılan gerçek kablosuz kulaklıkları, şirketin en çok satan ürünlerinden biri olmaya devam ediyor. Şirket, aktif bir gürültü engelleme özelliği sunarak AirPods Pro‘nun lansmanı ile iyi bir teklif sundu.

Şimdi, Apple’dan (AppleInsider aracılığıyla) gelen yeni bir patent, şirketin AirPods’un yeni bir sürümü üzerinde çalışabileceğini gösteriyor. ABD merkezli teknoloji devi, ses iletimini normal hava bazlı ses iletimi ile birleştiren bir sistem geliştirmiş.

Bu teknolojinin bazı dezavantajları arasında, esas olarak yüksek frekansta çalışma yeteneğinin olmaması da yer alıyor. Insanın işitmesi 20Hz ile 20.000Hz arasında değişiyor, ancak kemik iletimi sadece 4.000Hz’nin altındaki seviyelerde etkili ve daha sonra ses kalitesi bozulmaya başlıyor.

Bu yeni nesil Apple patentinin yüksek frekanslı ses için bir çözümü var. Kemik iletimi yoluyla bir kompresör kullanarak orta ve düşük frekanslı sinyaller verirken, yüksek frekanslı sinyaller hava yoluyla iletiliyor ve iyi imkanlar sağlıyor.

Apple’ın “Ses kompresörleri kullanarak çok yollu ses simülasyonu” başlıklı patenti ilk olarak Mayıs 2018’de sunuldu. Apple’ın her yıl patent sayısını kaydettiğini ve hepsinin ticari ürünlere dönüşmediğini unutmayın. Yine de bu patentin gerçek halini raflarda görmeyi çok isteriz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.

WhatsApp Web Artık Görüntülü ve Sesli Aramaları Destekleyecek

WhatsApp, popüler mesajlaşma uygulamasının tarayıcı sürümü WhatsApp Web'de görüntülü ve sesli görüşme yapmak için yakında yeni bir destek ekleyecek. WhatsApp Web görüntülü...