Audi, BMW ve Mercedes gibi otomotiv markalarına yeni bir özellik geliyor. Yeni nesillerde otomatik park yeri bulunacak ve gösterilecek.

Araçlarda artık yeni teknoloji sensörleri kullanılmakta ve bir çok yeni özellik ortaya çıkmakta. Konu hakkında gelen bilgiler ile yeni nesil haritalarda artık sürücüler oldukça rahat edecek gibi. Park yeri konusunda sürücülere artık otomatik bir şekilde destek verileceği belirtildi.

Dijital harita servisi artık sokaklarda ki park yerlerini tespit edecek ve boş park yerlerini sürücülere gösterecek. Park konusunda sıkıntılar daha az bir duruma düşecek. Bunla beraber anlık bilgiler alınarak kullanıcılara daha hızlı park yerleri gösterilecek.

Her Şey Sunulacak!

Sensörlerin yardımı ile beraber trafikte yer alan her detay artık öğrenilecek. Kullanıcılar oldukça fazla olan trafik yoğunluğunu ve yoldaki tehlikeleri anında görebilecek ve uyarılacak. Konu hakkında Alman otomobil üreticileri ile anlaşma yapan Hero markası tarafınca geliştirilmesi beklenilen harita sistemi için detaylar şimdilik bu kadar.

Ancak anlaşmanın sonrasında yapılacak olan çalışmaların sonucunda yeni bir harita servisi gündeme gelecek ve eskiye göre çok daha kapsamlı olacak. Her iş artık çok daha kolaylaşacak. Ayrıca projenin ilerleyen günlerde diğer markaların da katılmasıyla birlikte çok daha kapsamlı bir hale getirilmesi de planlar arasında.

Bu şekilde şimdilik 3 otomotiv markası bu anlaşmaya katılsa bile önümüzdeki tarihlerde bir çok otomotiv markası daha katılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here