Ana Sayfa Akıllı Telefon Yeni Nesil iPhone'lar Selfie Odaklı Olacak!

Yeni Nesil iPhone’lar Selfie Odaklı Olacak!

Yeni nesil iPhone'ların satış noktasının 12MP selfie kamerası olması bekleniyor...

-

Kısa bir süre önce yayınlanan raporda, 2019 yılının yeni nesil iPhone’larda bekleyebileceğimiz değişikliklerden birkaçı gün yüzüne çıktı. Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın en yeni iPhone’ları daha yüksek çözünürlüklü selfie kameralara sahip olacağını iddia etti.

Mevcut iPhone telefonlarda 7MP kamera var. Her ne kadar çözünürlük çok olmasa da, Apple’ın Smart HDR’i sayesinde son derece etkili görüntüler çekmekte. Muhtemelen yeni iPhone’lar piksel boyutunu korurken selfie kameralarını 12MP çözünürlüğe kadar çıkaracak.

Daha fazla piksele ek olarak, Apple, düşük ışıkta daha iyi selfie çekimleri için daha hızlı bir mercek ekleyebilir. Selfie kameranın lensleri, ekranın dışına daha iyi karışabilmelerine yardımcı olmak için siyah bir kaplama da görebiliyor. Bu yüzden fazla göze batmayacak.

Samsung Galaxy S10e ve iPhone XR Karşılaştırması

Tüm iPhone modellerinin de arka kameralarında daha öncesinde üçlü kamera kurulumlarının olacağı gün yüzüne çıkmıştı. Bu yıl ortaya çıkacak olacak iPhone XR modelinin yükseltilmiş versiyonu, ikinci bir zoom kamerasına sahip olacak.

Genel olarak akıllı telefon dünyasında iPhone’un geçen yılki büyük mali kaybı, bu yıl satış noktalarını değiştirmekler çözüme ulaşılabilir. Bu yüzden Apple tam anlamıyla önemli adımlar atması gerekiyor.