En uygun bölge Almanya
Yeni nesil uzay araçları Almanyaya iniş yapabilecek

Geçmişten günümüze kadar pek çok araştırma yapılmış ve keşif amacı ile uzaya pek çok astronot ile keşif aracı yollanmıştır. Son zamanlarda sınırlar iyiden iyiye aşılmakla beraber aynı zamanda da bu konuda yeni uzay araçları üretilmiştir. Yeni üretilen uzay araçları eski takım arkadaşlarına nazaran hem daha gelişmiş, dayanıklı, hem de daha fonksiyonel ve pratik kullanımlıdır. Uzay hakkında pek çok teori üreten bilim adamları, NASA tarafından yapılan gelişmeler doğrultusunda uzay hakkında ortaya atılan teorilerin bir çoğu çürütülmüştür.

En Uygun Bölge Mecklenburg-Vorpommern

Konu ile ilgili düşünecek olursak eğer, uzay, keşfedilmeyi bekleyen sonsuzluk olarak tanımlanabilir. Üretilen uzay araçlarının kaşif sonrası dünya üzerinde iniş yapabilecekleri koordinatlar kısıtlıdır. Bu konu hakkında bir takım araştırmalar yaptık ve yaptığımız araştırmalar doğrultusunda elde ettiğimiz sonuçları ve bulguları sizler ile paylaşmak adına bu yazımızda derleyerek sizlere sunduk.

Almanya'ya iniş yapılabilecek
Yeni nesil uzay araçları

Bir süredir konu ile ilgili araştırma yapan bilim adamları, Dream Chaser isimli uzay aracının inebileceği en mantıklı bölgenin, Almanya’nın bir eyaleti olan Mecklenburg-Vorpommern eyaleti hava alanı olduğu konusunda bir sonuca varmakla beraber söz konusu durum yetkili makamlarca onaylanmıştır. Uzmanlara göre bu bölgenin uygun olarak görülmesinin nedeni, düşük yerleşim oranı ve aynı zamanda da sakin hava trafiği olmasıdır. Konu ile ilgili haberler Almanya da bir çok dergi ve gazete de yayımlanmakla beraber, aynı zamanda yapılan araştırmalar, uzman bilim adamları tarafından yapılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here