Galaxy Note 7 iadeleri devam ederken, yenilenen cihazların nasıl ayırt edileceği merak ediliyordu. İşte tüm soruların cevabı haberimizde.

Galaxy Note 7 modelleri için kısa süre önce patlama olayları meydana gelmiş ve Samsung geri toplama kararı almıştı. Ancak geri toplanan cihazları yenileyen Samsung tekrardan satışa sunduğunda modellerin ayırt edilmesi nasıl olacak. Bunun üzerine Samsung Galaxy Note 7 kutularının üzerine bazı semboller yerleştirerek yenilenen cihazların kolayca ayırt edilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar neyin ne olduğunu öğrenmiş olacaklar.

Note 7 Nasıl Kontrol Edilir?

Galaxy Note 7 model cihazların kontrolünü yapacak kullanıcılar cihazın kutusuna bakmaları ile anlayabilirler. Yenilenen cihazlara özel bir barkod ekleyen Samsung , birde kutuların sağ üst köşesinde S simgesi eklemiş durumda. Bu şekilde cihazların kutusunda yer alan simge ile cihazların yenilenip yenilenmediği belli oluyor. Ancak böyle bir simge veya özel barkod durumu söz konusu değilse, kullanıcıların hemen Samsung merkezlerine gidip cihazlarını teslim etmeleri gerekmekte. Ayrıca ikinci el cihaz alırken bu saydığımız semboller yer almıyorsa mutlaka dikkatli olun ve almayın.

Samsung tarafından yapılan açıklamanın üzerine artık kullanıcılar kontrol ettikten sonra çok güvenli bir şekilde cihazlarını kullanmaya başlayabilirler. Bu şekilde kullanıcılara oldukça hızlı bir şekilde hizmet veren Samsung ayrıca küçük detay olan sembolleride unutmamış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here