Ana SayfaOtomobilYerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak

Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak

-

Yerli Otomobile bir adım daha yaklaştık. Devlet Bakanı açıklama yaptı !

Uzun süredir yerli otomobil için babayiğit arayışında olan Hükümet Yetkilileri nihayetinde Türkiye’nin ilk yerli otomobile kavuşacağı müjdesini verdi.

yerli otomobil

Bir ara basında yerli otomobil olarak lanse edilen aracın bilinen bir markasının modeli olduğu yönünde tartışmalar alevlenmişken nedendir bilinmez birden sessizlik oldu. Yerli otomobilin hali hazırda mevcut bir araca ait olması Hükümet Yetkilileri’nce yalanlanmasa da bahse konu aracın yetkililer Türkiye ile aralarında herhangi bir satışın olmadığını açıklamaları, kafaların iyice karışmasına sebep olmuştu.

Hükümet Yetkilileri’nin bu yerli araba meselesini  muhalefet ve bazı vatandaşlar seçim yatırımı olarak düşünürken  ve yerli otomobil meselesi gündemden düşmüşken, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, katıldığı bir tv programında yerli otomobil ile ilgili önemli açıklamalarda bulununca kamuoyunda yeniden bir merak doğdu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil çalışmalarının gayet iyi gittiğini, çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini ve %85 oranında Türkiye’de üretilecek bir otomobilin temellerini attıklarını belirtti.

Bu bilgilere bakılırsa halktan saklanan bir husus var ki o da yerli aracın fabrikasının yeri. Zira otomobil temeli ile fabrika temeli farklı konular. Ayrıca hazır bir fabrikanın satın alınıp Türkiye ‘de tekrar montajının yapılması dört yıl zaman almaz. Yerli araç prototipinin 2018 İstanbul Auto Show‘da halkın huzuruna çıkarılması ise her şeyin hazır olduğunun göstergesidir ki, yerli otomobilin satış zamanının 2020 yılında başlayacak olması ve iki yıl satış için  beklenecek olması da ayrı bir muamma oluşturuyor.

Ayrıca 22 Aralık’ta yeni bir suv modelinin de tanıtımını yapacaklarını açıklayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yine halkı merak içinde bıraktı.

Bir Devlet Bakanının açıklamaları ile yerli otomobile kavuşacağımız yılların yakın olduğunu bilelim ve bekleyip işin aslını öğrenelim. Türkiye’ye otomobil yakışır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here