Ana Sayfa Otomobil Yılın Otomobili Açıklandı! İşte Lider Model

Yılın Otomobili Açıklandı! İşte Lider Model

Yılın Otomobili için beklenen seçim yapıldı. Peki kazanan araç hangisi?

-

Otomotiv Gazetecileri Derneği, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de yılın otomobili seçimini gerçekleştirdi. Bu yıl dördüncü defa yapılan seçimlerde kazanan araçlar ise şaşırtmadı diyebiliriz.

Yılın Otomobili Ödülünü Hangi Araç Aldı?

Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından belirlenen jüri üyeleri tarafından 7 araç değerlendirmeye alındı. Finale kalan 7 araç için her üyeye 250 puan verildi. Araçları değerlendiren jüri üyelerinden, bu puanları isteklerine gör dağıtmaları istendi.

Ayrıca Bakınız: Toyota Corolla Alınır mı?

Alanında yetkin jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kazanan ise Toyota Corolla Sedan oldu. Hem tasarım hem de performans açısından rakiplerinden önde gelerek ilk sırada yer alan ve Yılın Otomobili ödülünü kazanan Toyota Corolla Sedan modelinin 4170 puan ile lider olduğunu ekleyelim.

Yılın Otomobili

Corolla modelini takip eden ikinci araç ise Dacia Duster oldu. Duster için verilen puan ise 3770 puan olarak açıklandı. Sıralamada üçüncü sırayı alan modelin Mercedes-Benz A serisi olduğunu görüyoruz. Mercedes ise 2670 puan almayı başardı. Yılın Otomobili sıralamasında ilk 3 bu şekilde belirlenmiş durumda.

Değerlendirme için 7 farklı aracın ele alındığından söz etmiştik. Diğer araçlar için verilen puanları da şöyle sıralayalım;

  • Ford Focus 2260 puan
  • Volvo XC40 2020 puan
  • Volkswagen T-Roc 1880 puan
  • Honda CR-V 1730 puan

Açıklanan liste bu şekilde. 2019 yılı için açıklanan listenin son sırasında yer alan modelin Honda CRV olması dikkat çeken bir başka detay.