Abone Ol
Ana Sayfa Otomobil Yıllık Araç Kiralama

Yıllık Araç Kiralama

-

Araç kiralama, özellikle firmalar için araç satın almaya göre daha avantajlı olabiliyor. Yeni bir araç alarak yapılacak olan masrafın çok daha aşağısında masraf yapılarak ulaşım sorunu çözülebiliyor. Firmalar için kiralamayı daha öne çıkaran önemli artılar var. Araç kiralamayı sınırlı düşünmeyin.

Sadece bir günlük ya da birkaç günlük işleriniz için kiralama yapabileceğiniz gibi yıllık araç kiralama da yapabiliyorsunuz. Yıllık olarak yapılan kiralama konusunda çok fazla detay bilinmiyor. Avantajları, günlük kiralamalara göre neden daha çok tercih edildiği gibi detaylar bilinmediği için yıllık kiralamalara ön yargılı olarak yaklaşılabiliyor.

Elimizden geldiğince yıllık kiralamalar hakkında merak uyandıran sorulara cevap vereceğiz. Yıllık kiralama yapmak mı daha avantaklı olacak yoksa günlük kiralamalar ya da kısa süreli kiralamalar mı daha avantajlı olacak buna siz karar vereceksiniz. Biz iki durum hakkında da bilgi vereceğiz.

Yıllık Araç Kiralama Nedir?

Yıllık kirlama, araçların minimum olarak 12 ay olarak kiralanmasıdır. Modele, firmaya göre değişmekle birlikte 12 ay ile 36 ay arasında kiralama yapılabilir. Genelde birçok firma maksimum olarak 36 ay için kiralama imkanı sunuyor.

Daha üzerinde kiralama yapan firmalar illa ki vardır ama çok yaygın değil. 12 aylık süre ise minimum olarak sunulan süredir. Zaten adı yıllık araç kiralama. :) 12 ayın altında bir süre, kelime anlamına tam olarak uymuyor.

Yıllık araç kiralama

Yıllık Kiralama Süreci Nasıl İşliyor?

Yine şunu belirteyim ki her firmanın politikaları farklı. Kimi firma kiralama işleminde farklı yol izlerken kimi firmalar daha genel ilerliyor. En genel anlamda sürecin nasıl işlediği konusuna bakalım.

Kiralama yıllık olduğu zaman, her seferinde olduğu gibi yine önce aracı seçiyorsunuz. Belli bir oranda kiralama bedeli ödeniyor ve tabii ki kapora ödemesi yapılıyor. Aracın ne kadar süre boyunca kullanılacağı konusunda da biir belirleme yapılıyor.

Burada biraz kafanız karışabilir. Süre için minimum olarak 12 ay seçildiğini söyledik ama bazı firmalar sadece süre ile sınırlı kalmıyor. Kiralamayı 12 ay ya da 36 aya kadar bir sürede yapıyorsunuz ama bunun yanında kilometre sınırı da konuluyor. Her araç kiralama firması bunu yapmıyor ama aracın kilometresi için de bir sınırlama yapılabilir.

İlginizi Çekebilir: Sabit Hattı Telefona Yönlendirme

Mesela 12 ay boyunca 20 bin km sürüş sınırı gibi. Süre ve kilometre konusunda kesin değerleri belirliyorsunuz. Yeri gelmişken söylemek isterim. Bir kilometre değerinin belirlendiğini varsayalım. Yıl içerisinde bu kilometre değerinin üzerine çıkarsanız, hedefi geçtiğiniz kilometre kadar ek ödeme yapmanız gerekebilir.

Kiralama süreci genelde bu şekilde işliyor. Zamanı dolduğu zaman aracınızı teslim ediyorsunuz ya da kiralama süresini uzatabiliyorsunuz.

Yıllık araç kiralama

Yıllık Araç Kiralama Nasıl Artılar Sağlıyor?

Yıllık kiralamanın getirdiği ayrıcalıklar önemli. Bunları kısa kısa maddeler halinde paylaşalım.

Sigorta, Kasko İşlemleri ile Uğraşmıyorsunuz: Aracı kiraladığınız zaman, sigorta ve kasko gibi işlemler firma tarafından yapılıyor. Sizin araç için tekrar tekrar kasko ya da sigorta düşünmenize gerek kalmıyor.

Araç Değer Kaybı Olmuyor: Kiralama yerine bir araç satın aldığınız zaman, her sene araç biraz daha değer kaybı yaşayacaktır. Değer kaybının oranının ne kadar olacağı değişir ama kiralama bu değer kaybından kurtulmanızı sağlar.

İstenen Model Seçilebilir: Sadece giriş seviyesi araçlar kiralanmıyor. Lüks araçlar isteyenler için de kiralama imkanları var. Lüks araçlar için fiyat değişecektir elbet ama aracı satın almaktan daha yüksek bir fiyat verilmeyecektir.

Firmalar için Gider Gösterilebilir: Özellikle firmalar için önemli avantajları vardır. Araç için verilen kiralama bedeli ve araca alınan yakıt, masraf olarak gösterilebilir ve vergiden düşürülebilir. Firmaların sıfırdan araç almak yerine kiralamayı tercih etmelerinin ana nedenlerinden birisi de budur.

Yıllık araç kiralama

Yıllık Araç Kiralama Fiyatları Nasıl?

En çok ikileme düşülen kısım fiyatlar. İlk etapta yıllık kiralama ücretlerinin yüksek gelmesi olası. Fakat fiyatlar yıllık olduğu için günlük ya da aylık kiralamalara oranladığımız zaman, rakamlar çok daha aşağı düşecektir.

Yıllık kiralamalar bu nedenle araç kiralamak isteyen sürücüler ya da şirketler için daha kârlı olacak. Kesin fiyat vermek istesek veremeyiz. Yine aynı konuya geliyor iş. Firmalar, seçilecek araç, model yılı gibi etkenler fiyatın değişmesine neden olur.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Apple Yeni iMac Modellerini Tanıttı

Apple beklediğimiz gibi uzun zamandır güncellemediği iMac modellerini yeniledi. Fakat beklenilen Apple'ın iMac'lerde farklı bir tasarıma geçmesi idi ve malesef bu olmadı.

vivo iQOO 5 Snapdragon 865 Yonga Seti ile Geliyor

Vivo iQOO 5, 17 Ağustos'ta 120W hızlı şarj ile piyasadaki ilk cihaz olarak geliyor. Bugün, marka TUV Rheinland tarafından kullanımının güvenli olduğu...

WhatsApp, Kullanıcıların Birbirlerine Para Gönderebileceği Özelliğini Yayınladı

Facebook son olarak yayınladığı alışveriş özellikleri ile dikkat çekti. Instagram'a ve ana uygulamaya eklenen alışveriş özelliği, butik hesapların işini çok kolaylaştırdı ama...

Samsung Galaxy M51, 25W Hızlı Şarj ile FCC’de Göründü

Samsung, Galaxy M51 olarak adlandırılan yeni Galaxy M serisi akıllı telefon modelini piyasaya sürmek üzere. Cihaz FCC sertifikasına sahip ve 25W hızlı...

WhatsApp Web Nedir? – WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ın kullanıcı sayısı milyarları aştı. Akıllı telefonların en çok kullanılan mesaj uygulaması, Facebook gücünden mi yoksa doğru strateji uygulamasından mı bilinmez ama...